Skip to main content

شبه نظامیان شیعه عراق کنترل شهر «بعاج» را به دست گرفتندارتش عراق روز یکشنبه ۱۴ خرداد اعلام کرد که شبه نظامیان شیعه این کشور، شهر بعاج را تصرف کرده اند. 

بعاج که در غرب شهر موصل قرار دارد،‌ در تصرف نیروهای گروه حکومت اسلامی (داعش) بود.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ‌نیروی هوایی عراق به شبه نظامیان شیعه در تصرف بعاج کمک کرد.

تصرف بعاج در چارچوب عملیات نیروهای عراقی برای بازپس گیری کامل موصل است. 

در حال حاضر، گروه حکومت اسلامی در بخشی از غرب موصل حضور دارند.

این گروه از سال ۲۰۱۴ میلادی کنترل موصل، دومین شهر بزرگ عراق، را در دست گرفت اما در ماه های اخیر بخش قابل ملاحظه ای از مناطق تحت کنترل خود را از دست داده است.

ارتش عراق که از حمایت ائتلافی به رهبری ایالات متحده برخوردار است، در پایان اردیبهشت ماه گفته بود عملیات علیه نفرات باقی‌مانده از گروه «حکومت اسلامی»، به منطقه‌ای در حدود هشت کیلومتر مربع، محدود شده‌است. 

البته این منطقه، شهر قدیمی موصل را نیز در بر می‌گیرد که انتظار می‌رود صحنه نبردهایی سنگین و شدید شود.

نیروهای عراقی در عملیات خود از حمایت ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا برخوردارند.

رویترز در گزارش خود با اشاره به کمک تسلیحاتی تهران به نیروهای شبه نظامی شیعه عراق نوشت که یکی از مشاوران نظامی ایران ماه گذشته در نزدیکی شهر بعاج کشته شد.

این خبرگزاری در عین حال نوشت که امنیت مرز عراق با سوریه برای ایران مهم است زیرا از این طریق می تواند به ارتش سوریه کمک تسلیحاتی کند.

این موضوع در شرایطی مطرح شده که تهران همیشه می گوید فقط مستشار نظامی به سوریه اعزام کرده است.

تیراندازی نیروهای گروه حکومت اسلامی به دهها غیر نظامی

خبرگزاری رویترز پیش از این در گزارشی در مورد جنگ در موصل نوشته بود: «ده‌ها غیرنظامی» در حال تلاش برای فرار از منطقه‌ای در موصل که محل درگیری میان نیروهای امنیتی عراق و گروه حکومت اسلامی است، کشته شده‌اند.

بر اساس این گزارش،‌ آنها به دست نیروهای گروه حکومت اسلامی هدف قرار گرفته بودند.

یکی از خبرنگاران تلویزیونی رویترز ۱۳ خرداد گفته است پیکر مردان و زنان و کودکانی را، در خیابانی در منطقه زنجلی، یکی از کانون‌های اصلی درگیری‌های فعلی برای بازپس‌گیری موصل، روی زمین دیده‌است.

ارتش عراق شـشم خرداد ماه اعلام کرده بود در جریان عملیات برای آزادسازی آخرین محلات موصل، نیروهای ارتش به محله الشفاء و بیمارستان جمهوری، پلیس فدرال به منطقه الزنجلی، و نیروی ویژه ضدتروریسم نیز به محله الصحی‌الولی یورش برده‌اند.

چهار روز پس از آن، و در حالی‌که سازمان‌های فرادولتی ناظر، بار دیگر در مورد وضعیت شهروندان ابراز نگرانی کردند، شماری از ساکنان محلی گفتند نفرات گروه حکومت اسلامی در خیابان های اطراف مسجد «النوری» در موصل را مسدود و سنگربندی کرده‌اند. 

آنچه ظاهرا بخشی از از آمادگی آنها برای «نبرد نهایی» برسر کنترل آخرین نقطه مهم تحت تصرف شان در خاک عراق است.


۱۱ خرداد ماه، نیروهای نظامی عراق گفتند محله الصحی‌الولی را به کنترل خود درآورده‌اند. 

بر پایه گزارش‌ها، حضور نفرات گروه حکومت اسلامی به شهر قدیم، منطقه الشفا و الزنجلی محدود شده است.

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1

گزارش شماره یک درباره یکی از خائنین به ملت ایران
 همانطور که ملت بزرگ و شریف ایران زمین میدانند یکی از خطرناک ترین و فاسدترین گروه های تروریستی که سالیان سال در سطح جهان وایران به فعالیتهای غیر انسانی و جنایتکارانه مبادرت می ورزند و با افکار و عقاید بیمارگونه خود جانهای جوانان ایران زمین را می آلایند، گروهک تروریستی مجاهدین خلق می باشد.
جنایات آنان طی سالیان گذشته بر همگان آشکار بوده و چه خانواده هایی که فرزندان عزیز خود را که توسط اعضای این گروه شستشوی مغزی داده شدند ، از دست داده اند و دیگرانی که طعمه شکارچیان بی رحم این گروه تروریستی قرار گرفته اند.
اما خانواده هایی هستند که همچنان نسل اندر نسل به این سازمان تروریستی وفادارند و ایدئولوژی جنایتکارانه خود را به فرزندشان منتقل می کنند و همچنان در داخل و خارج ایران به ترویج افکار مسموم آنها و همچنین فعالیتهای تروریستی مشغول می باشند.
در اینجا به معرفی یکی از این خانواده ها و تشریح فعالیتهای آنها از سالهای آغازین انقلاب ایران تا کنون  خواهیم پرداخت:
مصطفی و جعفر مهیمنی و یکی از خواهرانشان مرضیه مهیمنی ساکن شهرستان بابل در استان مازندران در س…