خشونت ترامپ جهان را تهدید می کندروزنامه گاردین نوشت که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با اتخاذ رویکرد خشونت آمیز به جای دیپلماسی، جهان را در معرض خطر قرار می دهد.

"سایمون تسیدال" روز چهارشنبه در مقاله ای در روزنامه گاردین به اتهام ادعایی تازه آمریکا به دولت سوریه مبنی بر آماده شدن برای حمله ای شیمیایی و هشدار کاخ سفید به دولت سوریه پرداخت و در این باره، نوشت: این هشدار بیانگر آن است که کاخ سفید زبان خشونت و تهدید علنی را به دیپلماسی آرام ترجیح می دهد.

وی افزود: این دخالت آمریکا که مورد حمایت انگلیس است، از سوی روسها قابل قبول نیست.

این نویسنده خاطرنشان کرد: ترامپ برای برخورد با هر مشکل جهانی از خاورمیانه گرفته تا هر منطقه دیگری در جهان راه حل های نظامی را انتخاب و همزمان به تلاش های دیپلماتیک، بی توجهی می کند.

تسیدال افزود: ترامپ هیچ توجهی به فعال سازی اجلاس ژنو زیر نظر سازمان ملل برای دستیابی به یک صلح نهایی در سوریه ندارد که این امر بیانگر برخوردار نبودن آمریکا از همکاری دیپلماتیک است که همواره جان کری وزیر خارجه پیشین آمریکا در دوره ریاست جمهوری اوباما از آن برخوردار بود.

وی خاطرنشان کرد: ترامپ اصل "بزن و بعدا صحبت کن" را در دستور کار خود دارد. 

این امر را هنگام استفاده از بزرگترین بمب غیرهسته ای آمریکا در افغانستان در ماه اوریل گذشته شاهد بودیم.


این نویسنده به نقل از استفان وات استاد دانشگاه هاروارد آمریکا تصریح کرد: استفاده از چماق بزرگ بدون هویچ، جهان را خطرناکتر می کند. 

آمریکا از نقش خود به عنوان میانجیگر در بساری از محل های درگیری در جهان شانه خالی کرده است.

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1