Skip to main content

نتیجه نظرسنجی: به جز روسیه و اسرائیل بقیه مردم جهان از ترامپ ناراضی‌اندنتیجه یک نظرسنجی گسترده که به تازگی منتشر شده نشان می‌دهد که به قدرت رسیدن دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور جدید آمریکا تاثیر چشمگیری بر نگاه مردم کشورهای مختلف به ایالات متحده داشته است.

مرکز تحقیقات "پیو" در واشنگتن، پایتخت آمریکا در یک نظرسنجی از حدود ۴۰ هزار نفر در ۳۷ کشور مختلف جهان به این نتیجه رسیده است که دونالد ترامپ و سیاست‌های او "به صورت گسترده‌ای در سراسر جهان نامحبوب است."

بر این اساس، فقط پاسخ دهندگان از دو کشور روسیه و اسرائیل از مجموع ۳۷ کشور نظرسنجی‌شده حس بهتری به آقای ترامپ در مقایسه با باراک اوباما، رئیس جمهور پیشین آمریکا دارند.

این گزارش در عین حال گفته است بیشتر شرکت کنندگان در این نظرسنجی معتقدند رابطه کشورشان با ایالات متحده طی سال‌های آینده دستخوش تغییر نخواهد شد.


اعتماد کمتر به ترامپ در مقایسه با اوباما

بخشی از این نظرسنجی در انتهای دوره ۸ ساله ریاست جمهوری باراک اوباما و در زمان شروع به کار دونالد ترامپ انجام شد و از شرکت‌کنندگان پرسیده شد که آیا ریاست جمهوری دونالد ترامپ برای جهان بهتر است. 

آنها این طور پاسخ دادند:

دونالد ترامپ به محض به قدرت رسیدن تصمیم‌های جنجالی گرفت.

آقای ترامپ از کشورهای عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) خواست که سهم بیشتری پرداخت کنند و در هفته‌های اخیر هم از کشورهای حاشیه خلیج فارس خواست تا قطر را منزوی کنند.

اینگونه تصمیم‌های آقای ترامپ به کاهش محبوبیت آمریکا در میان متحدان سنتی این کشور دامن زد؛ به عنوان مثال میزان اعتماد مردم آلمان به آمریکا در زمان ریاست جمهوری باراک اوباما ۸۶ درصد بود که الان به ۱۱ درصد کاهش یافته است.


مخالفت دونالد ترامپ با توافق هسته‌ای ایران و قصد او برای ترک این توافق در بین شهروندان آمریکایی طرفداران کمی ندارد؛ هرچند پاسخ دهندگان در سایر کشورها به طور گسترده‌ای مخالف این تصمیم هستند.

بر اساس این نظرسنجی، در کشورهای دیگر هم عمدتا اعتماد مردم به باراک اوباما بیشتر از دونالد ترامپ بوده؛ مثلا ۴۰ درصد پاسخ دهندگان در هند به دونالد ترامپ اعتماد داشته‌اند و این در حالی است که این رقم برای باراک اوباما ۵۸ درصد بوده است.

البته رئیس جمهور جدید ایالات متحده، درست ۵ ماه پس از به قدرت رسیدن رابطه کشورش را با بعضی متحدان این کشور تقویت کرد و به کشورهایی نظیر عربستان و اسرائیل سفر کرد.


ارزیابی پاسخ دهندگان از خصوصیات دونالد ترامپ

در این نظرسنجی همچنین از شرکت کنندگان در سه کشور نیجریه، مکزیک و مجارستان خواسته شد در هفت مورد نظر خود را درباره خصوصیات رئیس جمهور جدید آمریکا بیان کنند.

به گفته مرکز تحقیقات پیو این سه کشور البته به صورت تصادفی در سه قاره جهان انتخاب شده بودند.


نتیجه این نظرسنجی با در نظر گرفتن تمام هفت ویژگی مطالعه شده نشان داده است که بیشتر افراد آقای ترامپ را فردی "گستاخ" معرفی کرده‌اند.

در ۲۶ کشور از ۳۷ کشور مورد مطالعه، تقریبا نیمی از پاسخ دهندگان رئیس جمهور آمریکا را "خطرناک" توصیف کرده‌اند.

این افراد البته رئیس جمهور جدید آمریکا را تا حد زیادی "رهبری قوی" معرفی کرده‌اند؛ که پاسخ دهندگان در کشورهای آمریکای لاتین و آفریقا عمدتا چنین نظری دارند.


کاهش محبوبیت آمریکا در پی فرمان مهاجرتی

یافته‌های این نظرسنجی زمانی منتشر شد که دیوان عالی آمریکا تصمیم گرفت تقاضای وکلای دولت دونالد ترامپ در پرونده موسوم به "فرمان مهاجرتی" را بررسی کند.

فرمان مهاجرتی دونالد ترامپ درباره شش کشور عمدتا مسلمان، که پیش از این در دادگاه‌های پائین‌تر این کشور رد شده بود مورد پسند بیش از ۶۲ درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی قرار نگرفته است.


فقط پاسخ دهندگانی از سه کشوراسرائیل، مجارستان و روسیه از این فرمان مهاجرتی حمایت کردند.


در کشورهای مسلمان البته قضیه به گونه دیگری است. به عنوان مثال ۹۶ درصد پاسخ دهندگان اردنی مخالف فرمان مهاجرتی آقای ترامپ بوده‌اند. این رقم در لبنان ۸۸ درصد و در سنگال ۸۲ درصد بوده است.


تصویر مردم آمریکا از دونالد ترامپ

هر چند این نظرسنجی عمده توجه خود را بر روی نگاه مردم جهان به دونالد ترامپ معطوف کرده، اما مرکز تحقیقات پیو در گزارشی دیگر که آن هم به تازگی منتشر شده، دریافته که محبوبیت آقای ترامپ در نزد شهروندان آمریکایی از زمان به قدرت رسیدن (ژانویه ۲۰۱۶) همچنان کم است.

بر اساس مطالعه جدید ۳۹ درصد مردم آمریکا از عملکرد دونالد ترامپ راضی هستند؛ این رقم در مورد سیاهپوستان آمریکایی به ۶ درصد کاهش می‌یابد.

البته رئیس جمهور جدید آمریکا از حمایت قوی هم حزبی‌های خود برخوردار است؛ حدود ۸۱ درصد جمهوری‌خواهان آمریکایی معتقدند آقای ترامپ عملکرد خوبی داشته است که البته این رقم در میان محافظه‌کاران به ۸۸ درصد هم افزایش می‌یابد.مخالفت دونالد ترامپ با توافق هسته‌ای ایران و قصد او برای ترک این توافق در بین شهروندان آمریکایی طرفداران کمی ندارد؛ هرچند پاسخ دهندگان در سایر کشورها به طور گسترده‌ای مخالف این تصمیم هستند.

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

Armenian protesters block traffic, railways & airport as protest leader loses PM bid

Anti-government protesters disrupted traffic in Armenia’s capital, blocking railways and roads leading to Yerevan International Airport, after the parliament voted against opposition leader Nikol Pashinyan’s bid for interim PM.
Protesters managed to block streets connecting downtown Yerevan to residential districts, disrupting transportation in Armenia’s capital, footage from the scene shows. 
Yerevan’s metro system has also been paralyzed as demonstrators sit on the tracks, preventing trains from passing.
Meanwhile, protesters disrupted traffic on a road leading to Yerevan’s Zvartnots International Airport, located just 12km from the center of the city. 
Consequently, some passengers had to go the rest of the way on foot in order to catch their flights, according to Sputnik news agency.
Railway services have also been disrupted all across the country amid the demonstrations, a spokesman for South Caucasus Railways confirmed to Interfax. 
Some other highways, including the one connecting th…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…