Skip to main content

آغاز مذاکرات رسمی برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپامذاکره کنندگان ارشد اتحادیه اروپا و بریتانیا روز دوشنبه، با تاکید بر «نگاه مثبت و سازنده برای رسیدن به یک توافق خوب برای همه»، مذاکرات رسمی درباره نحوه اجرایی شدن خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را در بروکسل، پایتخت بلژیک آغاز کردند.

به گزارش رویترز، میشل بارنیه، مسئول ارشد اتحادیه اروپا در مذاکرات خروج بریتانیا از این اتحادیه (Brexit) ، ابراز امیدواری کرد:«گفت‌وگوهای سازنده‌ای با طرف بریتانیایی داشته باشیم و بتوانیم اولویت‌ها و جدول زمانی مذاکرات را تعیین کنیم

آقای بارنیه، امیدوار است پس از مذاکرات امروز خود بتواند نتایج آن از جمله، تدوین اولویت ها و جدول زمانی مذاکرات را در نشست سران سران اتحادیه اروپا که قرار است این هفته برگزار شود، ارایه کند.

بارنیه اولویت نخست در این مذاکرات را تلاش برای رفع نگرانی‌های شهروندان و افراد ذینفع در این فرآیند اعلام کرد که همچون ایرلندی‌ها، از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، تاثیر می‌پذیرند.

دیوید دیویس، وزیر برگزیت بریتانیا، نیز گفت: «در حال آغار مذاکراتی با لحنی مثبت و سازنده به منظور ایجاد مشارکتی قوی و خاص با متحدانمان در اتحادیه اروپا هستیم

به گفته دیویس، لندن خواهان رابطه‌ای «عمیق و ویژه» با اتحادیه اروپا پس از جدایی است و ابراز تمایل کرد که این گفت‌وگوها با «لحنی سازنده»، هدایت شود.

دیویس و بارنیه پنجشنبه گذشته با انتشار بیانیه ای مشترک، اعلام کرده بودند که با شروع مذاکرات خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا از روز دوشنبه آینده توافق کرده اند.

مردم بریتانیا، یک سال پیش از این، با شرکت در یک رفراندوم به خروج از اتحادیه اروپا رای مثبت دادند، آن رای موجب استعفای دیوید کامرون، نخست وزیر پیشین بریتانیا شد که مخالف خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بود.

ترزا می، نخست وزیر بریتانیا، ماه مارس گذشته، اسفندماه در نامه ای رسمی به «دونالد توسک» رئیس شورای اروپا، تمایل کشورش به خروج از اتحادیه اروپا را اعلام کرد.

دو طرف دو سال فرصت خواهند داشت تا بر سر جزئیات روابط آینده شان پیش از خروج رسمی انگلیس از اتحادیه اروپا در ماه مارس ۲۰۱۹ میلادی توافق کنند.

پیش از این میشل بارنیه، مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا در زمینه برگزیت (خروج بریتانیا از این اتحادیه)، تاکید کرده بود، قبل از هر گونه مذاکره‌ای در مورد آینده مناسبات تجاری دو طرف، بریتانیا باید بدهی‌های خود را به این اتحادیه بپردازد.

دیوید دیویس، وزیر مسئول برگزیت در دولت بریتانیا همان زمان مخالفت قاطع این کشور با پرداخت ۱۰۰ میلیارد یورو به عنوان هزینه خروج این کشور از اتحادیه اروپا را اعلام کرد.


بحث شهروندان اروپایی ساکن بریتانیا و بریتانیایی‌های ساکن اروپا، هزینه تعهدات مالی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا که در حدود یکصد میلیارد یورو برآورد می شود و روابط تجاری دو طرف به دنبال برگزیت، اصلی ترین موضوعات مورد بحث در این دور از مذاکرات خواهد بود.

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1

گزارش شماره یک درباره یکی از خائنین به ملت ایران
 همانطور که ملت بزرگ و شریف ایران زمین میدانند یکی از خطرناک ترین و فاسدترین گروه های تروریستی که سالیان سال در سطح جهان وایران به فعالیتهای غیر انسانی و جنایتکارانه مبادرت می ورزند و با افکار و عقاید بیمارگونه خود جانهای جوانان ایران زمین را می آلایند، گروهک تروریستی مجاهدین خلق می باشد.
جنایات آنان طی سالیان گذشته بر همگان آشکار بوده و چه خانواده هایی که فرزندان عزیز خود را که توسط اعضای این گروه شستشوی مغزی داده شدند ، از دست داده اند و دیگرانی که طعمه شکارچیان بی رحم این گروه تروریستی قرار گرفته اند.
اما خانواده هایی هستند که همچنان نسل اندر نسل به این سازمان تروریستی وفادارند و ایدئولوژی جنایتکارانه خود را به فرزندشان منتقل می کنند و همچنان در داخل و خارج ایران به ترویج افکار مسموم آنها و همچنین فعالیتهای تروریستی مشغول می باشند.
در اینجا به معرفی یکی از این خانواده ها و تشریح فعالیتهای آنها از سالهای آغازین انقلاب ایران تا کنون  خواهیم پرداخت:
مصطفی و جعفر مهیمنی و یکی از خواهرانشان مرضیه مهیمنی ساکن شهرستان بابل در استان مازندران در س…