Skip to main content

شهردار لندن خواستار لغو سفر رسمی ترامپ به بریتانیا شدشهردار لندن در واکنش به انتقادهای دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا از اظهارات خود درباره حملات اخیر لندن، خواستار لغو سفر آقای ترامپ به بریتانیا شده است.

آقای خان در گفتگو با یک شبکه تلویزیونی بریتانیا گفته است که نظر دونالد ترامپ درباره بسیاری از موضوعات اشتباه است و افزوده: "در حالی که سیاست‌های رئیس جمهوری ایالات متحده مغایر تمام ارزش‌هایی است که ما به آنها معتقدیم، فکر نمی‌کنم مناسب باشد فرش قرمز جلوی پای او پهن کنیم."

شهردار لندن، که از اقلیت مسلمانان بریتانیاست، واکنش تند خود نسبت به مواضع رئیس جمهوری آمریکا را مغایر روابط دوستانه و نزدیک دو کشور ندانسته و گفته است: "روابط ویژه‌ای که با یک کشور داریم با روابط ویژه با یک رفیق نزدیک تفاوتی ندارد. 

وقتی لازم باشد، شما در کنار دوستتان می‌ایستید اما وقتی اشتباه کند، اشتباهش را تذکر می دهید. نظر دونالد ترامپ در مورد خیلی چیزها غلط است."

سخنان صادق خان پس از دومین پیام توئیتری رئیس جمهوری آمریکا ایراد شد. 

آقای ترامپ در این پیام واکنش شهردار لندن به پیام اول خود را هم مورد انتقاد شدید قرار داده بود.

پس از وقوع حملات اخیر لندن، شهردار انتخابی شهر ضمن محکوم کردن این حمله و ابراز خشم از آن، گفت که "این شهر ماست، ما اجازه نمی‌دهیم بزدل‌ها پیروز شوند و هرگز تسلیم تروریسم نخواهیم شد." 

وی ضمن درخواست از شهروندان برای هشیاری بیشتر، گفت آنان "نباید مضطرب و وحشت زده باشند."

آقای ترامپ این نظر شهردار لندن را مورد انتقاد قرار داد و نوشت: "در حمله تروریستی دست کم هفت نفر کشته و چهل وهشت نفر زخمی شده‌اند و شهردار لندن می‌گوید که دلیلی ندارد مضطرب شوید!" در واکنش به این پیام، صادق خان و سخنگوی او گفتند که با توجه به شرایط کنونی، شهردار کارهایی مهمتر از پاسخ گویی به نظرات رئیس جمهوری آمریکا دارد.

موضعگیری رئیس جمهوری آمریکا با واکنش انتقادآمیز شماری از مقامات و فعالان سیاسی در بریتانیا مواجه شد و ترزا می، نخست وزیر نیز با قدردانی از اقدامات شهرداری، تلویحا حمایت خود را از اقای خان ابراز داشت. 

همچنین، سفارت بریتانیا در واشنگتن پیام توئیتری کفیل سفارت را منتشر کرد که در آن آمده است: "در حالیکه شهردار لندن پس از این حمله نفرت آور شهر را به پیش هدایت می‌کند، من از رهبری استوار او قدردانی می‌کنم."

با اینهمه، آقای ترامپ در پیام دیگری نوشت: "بهانه رقت آور صادق خان شهردار لندن که باید به سرعت فکری درباره این اظهار نظرش می‌کرد که دلیلی برای مضطرب شدن وجود ندارد!" در پی انتشار گسترده این پیام توسط رسانه‌های همگانی، سارا ساندرز، سخنگوی کاخ سفید گفت که رئیس جمهوری در صدد جدال لفظی با شهردار لندن نبوده است.

آقای ترامپ در حالی موضعگیری شهردار مسلمان لندن را مورد انتقاد قرار داده که با توسل به دادگاه عالی ایالات متحده، خواستار لغو احکام قضایی مربوط به جلوگیری از اجرای فرمان محدودیت ورود شهروندان چند کشور مسلمان به آمریکا شده است. 

رئیس جمهوری آمریکا در جریان مبارزات انتخاباتی وعده داده بود که به منظور حفظ امنیت ایالات متحده در برابر نفوذ افراطیون مسلمان، بر مهاجرت شهروندان برخی کشورهای مسلمان نظارت بیشتری اعمال دارد اما پس از آغاز به کار، قضات چند دادگاه در آمریکا، از اجرای فرمان‌های او برای محدودیت ورود شهروندان چند کشور مسلمان به ایالات متحده جلوگیری کردند.


ایران از جمله این کشورهاست. دولت آمریکا حکومت ایران را به حمایت ار تروریسم متهم می‌کند و ظاهرا به همین دلیل، شهروندان ایرانی نیز مشمول فرمان محدودیت ورود به آمریکا شده‌اند.

شامگاه جمعه، سه نفر با راندن یک خودرو به میان عابران روی یک پل پر رفت و آمدن لندن و سپس حمله با چاقو به مردم، هفت نفر را کشتند و بیش از چهل نفر را زخمی کردند که حال شماری از آنان وخیم گزارش شده است. 

شاهدان عینی گفتند که این افراد هنگام حمله به مردم، فریاد می‌کشیدند که برای "الله" وارد عمل شده‌اند. 

پلیس لندن تا کنون اسامی دو نفر از آنان را اعلام کرده که هر دو نفر مسلمان هستند.

کوتاه مدتی پس از آغاز به کار دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهوری آمریکا، ترزا می در جریان دیدار با رئیس جمهوری جدید آمریکا، از او و همسرش دعوت کرد از بریتانیا دیدار رسمی به عمل آورند. 

از زمان ریاست جمهوری دوایت آیزنهاور، رئیس جمهوری آمریکا در دهه ١٩٥٠، به استثنای یک نفر (لیندون جانسون)، تمامی رئیسان جمهوری آن کشور دست کم یک بار از بریتانیا دیدار رسمی به عمل آورده و مورد استقبال و پذیرایی ملکه این کشور قرار گرفته‌اند.

این دعوت با انتقاد گسترده‌ای در بریتانیا مواجه شد و چند صد هزار نفر با امضای عریضه‌ای به پارلمان خواستار لغو آن شدند.


بریتانیا و آمریکا به خصوص از زمان جنگ دوم جهانی روابط و همکاری سیاسی، نظامی و اطلاعاتی نزدیکی با یکدیگر دارند و متحدان نزدیک هم محسوب می‌شوند.

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1

گزارش شماره یک درباره یکی از خائنین به ملت ایران
 همانطور که ملت بزرگ و شریف ایران زمین میدانند یکی از خطرناک ترین و فاسدترین گروه های تروریستی که سالیان سال در سطح جهان وایران به فعالیتهای غیر انسانی و جنایتکارانه مبادرت می ورزند و با افکار و عقاید بیمارگونه خود جانهای جوانان ایران زمین را می آلایند، گروهک تروریستی مجاهدین خلق می باشد.
جنایات آنان طی سالیان گذشته بر همگان آشکار بوده و چه خانواده هایی که فرزندان عزیز خود را که توسط اعضای این گروه شستشوی مغزی داده شدند ، از دست داده اند و دیگرانی که طعمه شکارچیان بی رحم این گروه تروریستی قرار گرفته اند.
اما خانواده هایی هستند که همچنان نسل اندر نسل به این سازمان تروریستی وفادارند و ایدئولوژی جنایتکارانه خود را به فرزندشان منتقل می کنند و همچنان در داخل و خارج ایران به ترویج افکار مسموم آنها و همچنین فعالیتهای تروریستی مشغول می باشند.
در اینجا به معرفی یکی از این خانواده ها و تشریح فعالیتهای آنها از سالهای آغازین انقلاب ایران تا کنون  خواهیم پرداخت:
مصطفی و جعفر مهیمنی و یکی از خواهرانشان مرضیه مهیمنی ساکن شهرستان بابل در استان مازندران در س…