Skip to main content

پرزیدنت ترامپ: کشورهای پولدار خاورمیانه باید حمایت از گروههای تروریستی را متوقف کنندپرزیدنت دونالد ترامپ عصر چهارشنبه در جمع مردم ایالت آیوا در سخنانی حمایت برخی کشورهای خاورمیانه از گروه های تروریستی اشاره کرد و گفت ما نمی توانیم اجازه بدهیم که این کشورهای خیلی خیلی پولدار بودجه گروه های تروریستی را تامین کنند.

آقای ترامپ که در شهر سیدار رپیدز سخنرانی می کرد، به سفر خود به عربستان اشاره کرد و گفت مهمترین هدف من در سفرم به عربستان در خاورمیانه این بود که مطمئن شوم این کشورها دیگر به گروههای تروریستی کمک مالی نمی کنند.

آقای ترامپ بار دیگر در این سخنرانی توافق هسته ای با ایران را «بد» دانست و به حاضران درباره لغو توافق دولت قبل با کوبا گفت.

وی به قوانین مهاجرتی اشاره کرد و گفت وقت آن است که قوانین مهاجرتی جدیدی داشته باشیم.

آقای ترامپ درباره مهاجران گفت: «معتقدم که هم اکنون وقت آن رسیده که که قوانین و مقررات جدید مهاجرتی داشته و اجرا کنیم. 

مثلا کسانی که به آمریکا می آیند از نظر مالی بتوانند از عهده مخارج خود بر بیایند و مثلا اجازه بهره مندی از بیمه های رفاهی را به مدت پنج سال را نداشته باشند


اهمیت سفر عربستان

پرزیدنت ترامپ در جمع مردم ایالت میانه غربی آیوا موفقیت سفرش به عربستان سعودی همپیمان کلیدی واشنگتن در منطقه خلیج فارس را به بزرگی یک حماسه در مبارزه با تروریسم عنوان کرد و از نتایج به دست آمده در این زمینه ابراز خرسندی کرد.

وی با اشاره به این سفر گفت: «من به تازگی از عربستان سعودی برگشتم. سفری بزرگ در حد حماسه بود. زیرا که من به آنها گفتم که شما دیگر نمیتوانید به حمایت مالی از تروریسم ادامه دهید

آقای ترامپ افزود: «پادشاه عربستان سعودی که یک مرد بسیار ویژه ای است؛ از صمیم قلب گفت که این کار را خواهد کرد. 

و حالا با کشورهایی که به تروریستها حمایت مالی می رساندند، مبارزه می کند. این مبارزه نتایج بزرگی داشته و آن را خواهیم دید. سفرم تاثیر بزرگی داشت. 

ما نمیتوانیم به کشورهای بسیار ثروتمند اجازه دهیم که از گروههای اسلامگرای تروریسم حمایت مالی کنند. اجازه نخواهیم داد. نه اجازه نخواهیم داد

برخی از کشورهای عربی به رهبری ریاض روابط سیاسی و اقتصادی خود را با امیرنشین قطر تحت عنوان اینکه دوحه از حامیان مالی گروههای تروریستی مانند طالبان و حماس است، قطع کردند.

در همین راستا، رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه ابراز امیدواری کرد کشورهای عربی که اخیرا با قطر دچار تنش شده اند، به زودی فهرستی از خواسته‌های «منطقی و قابل اجرا» ی خود را برای دوحه ارسال و به سمت حل و فصل مناقشه حرکت کنند.


اشاره به خروج از توافق اقلیمی پاریس

پرزیدنت ترامپ در ادامه سخنرانی خود در ایالتی که صنعت، حدود ۲۰ درصد تولید ناخالص داخلی آنرا تشکیل می دهد، به دلایل خروج دولتش از عضویت در پیمان پاریس اشاره کرد.

رئیس جمهوری آمریکا افزود: «ادامه عضویت در توافق پاریس منجر به از دست رفتن میلیونها و تحمیل میلیاردها دلار هزینه بر آمریکا می شد. ادامه آن وضع اقتصادی ما را نامناسبتر می کرد

وی افزود: «می توانم برای اثبات این حرفها روزها به شما آمارهای مختلف ارائه کنم. ادامه عضویت فاجعه بود. می گفتند عضویت آن برای آمریکا الزام آور نیست. خیر اینطور نبود. 

اگر عضویت را با خیال اینکه مفاد توافق الزام آور نیست؛ آنوقت وقتی علیه ما شکایت می شد، می فهیمیدیم که خیر الزام آور است


تعهد برای ایجاد شغل

رئیس جمهوری آمریکا در بخش دیگر سخنانش به وعده های انتخاباتی خود برای ایجاد اشتغال در آمریکا اشاره کرد.

آقای ترامپ گفت در سفرهایش و دیدار با رهبران دیگر کشورها، یکی از اولویت ها این است که آنها در آمریکا سرمایه گذاری کنند.

رئیس جمهوری آمریکا با اشاره به سفر خاورمیانه گفت من از رهبران این کشورهای مسلمان خواستم که در کشور ما سرمایه گذاری کنند.

یکی از مسائل کلیدی تبلیغات انتخاباتی پرزیدنت ترامپ، لغو قوانین و مقرراتی که به گفته او موجب از بین رفتن فرصتهای شغلی در کشور می شد، بود.

او وعده داده بود که با ورود به کاخ سفید، صرفا با در نظر گرفتن مشاغل و نیروی کار آمریکایی به ادامه تعهدات بازرگانی واشنگتن تن دهد.


امنیت مرزها و تولید انرژی

رئیس جمهوری آمریکا در بخش دیگر سخنان خود به بحث ایجاد دیوار با مرز مکزیک نیز اشاره کرد.

آقای ترامپ برای اولین بار درباره ایجاد دیوار مرزی بین مکزیک و آمریکا به تولید انرژی نیز اشاره کرد و گفت دیواری خواهیم ساخت که چیزی منحصر به فرد خواهد بود. فکر جدیدی به ذهن مان رسیده است. 

ما آفتاب و گرمای زیادی داریم. قصد داریم دیواری بسازیم که با آفتاب آن بتوانیم انرژی تولید کنیم و هزینه های آن را تامین کنیم.


وی افزود: ما افسران مهاجراتی خوبی داریم که نمی خواهند اجازه بدهند مهاجران غیرقانونی و افراد مجرم پا به کشورمان بگذارند.

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

Armenian protesters block traffic, railways & airport as protest leader loses PM bid

Anti-government protesters disrupted traffic in Armenia’s capital, blocking railways and roads leading to Yerevan International Airport, after the parliament voted against opposition leader Nikol Pashinyan’s bid for interim PM.
Protesters managed to block streets connecting downtown Yerevan to residential districts, disrupting transportation in Armenia’s capital, footage from the scene shows. 
Yerevan’s metro system has also been paralyzed as demonstrators sit on the tracks, preventing trains from passing.
Meanwhile, protesters disrupted traffic on a road leading to Yerevan’s Zvartnots International Airport, located just 12km from the center of the city. 
Consequently, some passengers had to go the rest of the way on foot in order to catch their flights, according to Sputnik news agency.
Railway services have also been disrupted all across the country amid the demonstrations, a spokesman for South Caucasus Railways confirmed to Interfax. 
Some other highways, including the one connecting th…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…