Skip to main content

آژانس: ایران مفاد برجام را رعایت کرده ولی به سقف ذخایر آب سنگین نزدیک شده استآژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد که ایران مفاد توافق هسته‌ای تیرماه ۱۳۹۴ را رعایت کرده است ولی یک بار دیگر به مرز سقف مجاز برای داشتن ذخایر آب سنگین نزدیک شده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، گزارش فصلی آژانس درباره اجرای برنامه جامع اقدام مشترک یا «برجام» که روز جمعه ۱۲ خرداد در اختیار اعضای شورای حکام قرار گرفت دومین گزارش این نهاد سازمان ملل از زمان روی کار آمدن دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، است.

آقای ترامپ این توافق را که میان ایران و شش قدرت جهانی از جمله آمریکا در دولت باراک اوباما امضا شده است، را «بدترین توافق ممکن» توصیف کرده و گفته که در آن بازنگری خواهد کرد.

آژانس می‌گوید که میزان ذخایر اورانیوم با غنای سه‌ونیم درصد ایران تا روز ۲۷ مه حدود ۷۹ کیلوگرم و ۸۰۰ گرم بوده که بسیار پایین‌تر از سقف مجاز ۲۰۲.۸ کیلوگرمِ تعیین شده در برجام است.

یک دیپلمات ارشد با اشاره به رعایت محدودیت‌های مندرج در توافق اتمی از سوی ایران گفته است که «همه چیز تا این زمان روی روال عادی است».

ایران بر اساس توافق اتمی سال ۱۳۹۴ پذیرفت که بسیاری از فعالیت‌های هسته‌ای خود را متوقف کند و در مقابل تحریم‌های بین‌المللی علیه آن لغو یا به حال تعلیق در آید.

هدف از این توافق طولانی‌تر کردن زمان تهیه مواد هسته‌ای مورد نیاز برای ساخت یک بمب اتمی است که از چند ماه به یکسال افزایش یافته است. 

برای ساخت سلاح هسته‌ای نیاز به غنی‌سازی اورانیوم تا سقف ۹۰ درصد است.

آژانس در عین حال در گزارش روز جمعه خود تأکید کرده که میزان ذخایر آب سنگین ایران به ۱۲۸.۲ تن رسیده است که نزدیک به سقف ۱۳۰ تن مجاز است.

ایران از زمان امضای برجام تاکنون دو بار از این سقف عبور کرده که آژانس را بر آن داشته تا در این زمینه «ابراز نگرانی» کند.

در این توافق هسته‌ای تصریح شده که ایران باید ذخایر اضافی خود را به طرف‌های خارجی به فروش برساند، و تهران برای این کار ذخایر اضافی خود را به عمان منتقل کرده است.

رویترز می‌گوید که ایران در حال حاضر آب سنگین تولید نمی‌کند چون تأسیسات اراک برای تعمیرات تعطیل شده است. 

دیپلمات‌ها می‌گویند که احتمالاً تهران نخواسته است که در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری روز ۲۹ اردیبهشت تنشی ایجاد کند.

در این انتخابات حسن روحانی با کسب ۲۳ میلیون و ۵۰۰ هزار رأی بار دیگر به مقام ریاست‌جمهوری ایران رسید.


هنوز مشخص نیست که رآکتور آب سنگین اراک چه زمانی کار خود را از سر خواهد گرفت ولی اگر این اتفاق امروز بیفتد، انتظار می‌رود که در نیمه دوم ماه ژوئیه ایران به سقف ۱۳۰ تن ذخایر آب سنگین برسد.

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1

گزارش شماره یک درباره یکی از خائنین به ملت ایران
 همانطور که ملت بزرگ و شریف ایران زمین میدانند یکی از خطرناک ترین و فاسدترین گروه های تروریستی که سالیان سال در سطح جهان وایران به فعالیتهای غیر انسانی و جنایتکارانه مبادرت می ورزند و با افکار و عقاید بیمارگونه خود جانهای جوانان ایران زمین را می آلایند، گروهک تروریستی مجاهدین خلق می باشد.
جنایات آنان طی سالیان گذشته بر همگان آشکار بوده و چه خانواده هایی که فرزندان عزیز خود را که توسط اعضای این گروه شستشوی مغزی داده شدند ، از دست داده اند و دیگرانی که طعمه شکارچیان بی رحم این گروه تروریستی قرار گرفته اند.
اما خانواده هایی هستند که همچنان نسل اندر نسل به این سازمان تروریستی وفادارند و ایدئولوژی جنایتکارانه خود را به فرزندشان منتقل می کنند و همچنان در داخل و خارج ایران به ترویج افکار مسموم آنها و همچنین فعالیتهای تروریستی مشغول می باشند.
در اینجا به معرفی یکی از این خانواده ها و تشریح فعالیتهای آنها از سالهای آغازین انقلاب ایران تا کنون  خواهیم پرداخت:
مصطفی و جعفر مهیمنی و یکی از خواهرانشان مرضیه مهیمنی ساکن شهرستان بابل در استان مازندران در س…