Skip to main content

دولت ترزا می با جلب حمایت یکی از احزاب محافظه‌کار در قدرت می‌مانددولت ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا، موفق شد روز دوشنبه پنجم تیر با جلب حمایت حزب اتحادگرای دموکراتیک ایرلند شمالی (دی‌یوپی) دولت خود را که پس از انتخابات اخیر دچار بحران شده بود، در قدرت نگاه دارد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، بر اساس توافق بین ترزا می و آرلین فاستر، رهبر این حزب، دولت بریتانیا تعهد کرده است تا اختصاص بودجه به ایرلند شمالی را به مدت دو سال به میزان یک میلیارد پوند (۱٫۲۷ میلیارد دلار) افزایش دهد و در ازای آن از حمایت حزب اتحادگرای دموکراتیک ایرلند شمالی در زمینه خروج از اروپا، برنامه‌های بودجه و امنیت داخلی برخوردار شود.

مذاکرات بین دو طرف بیش از دو هفته ادامه داشت تا این‌که ترزا می و آرلین فاستر روز دوشنبه قرار تازه خود را رسماً در دفتر نخست‌وزیری در لندن امضا کردند.

حزب اتحادگرای دموکراتیک که ۱۰ نماینده در پارلمان بریتانیا دارد، طرفدار یکپارچگی پادشاهی متحده بریتانیا و ماندن ایرلند شمالی در این اتحاد و همچنین طرفدار خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا است.

این توافق در حالی امضا می‌شود که بسیاری از منتقدان، ازجمله در حزب ترزا می، به خاطر دیدگاه‌های محافظه‌کارانه «دی‌یوپی» به‌ویژه مخالفت این حزب با سقط جنین و ازدواج همجنسگرایان، مخالف هرگونه ائتلاف با «دی‌یوپی» هستند.

این توافق جدید به دولت ترزا می اجازه می‌دهد تا در قدرت و در پارلمان بریتانیا باقی بماند و گفت‌وگوهای کشورش با اتحادیه اروپا برای خروج بریتانیا از این اتحادیه را پیش ببرد.

با وجود امضای این توافق، موقعیت ترزا می همچنان از ثبات کافی برخوردار نیست؛ راهبردش برای خروج از اتحادیه اروپا به‌شدت زیر نظر منتقدان قرار دارد و آینده وی به عنوان نخست‌وزیر بریتانیا همچنان در رسانه‌ها و محافل سیاسی این کشور با بحث و مناقشه همراه است.

ترزا می، از حزب محافظه‌کار، چندی پیش انتخابات زودهنگامی به منظور تقویت دولت خود برای انجام مذاکرات خروج از اتحادیه اروپا برگزار کرد اما در نتیجه این انتخابات، دولت وی اکثریت خود را در پارلمان از دست داد.


مردم بریتانیا، یک سال پیش از این، با شرکت در یک همه‌پرسی به خروج از اتحادیه اروپا رأی مثبت دادند، آن رأی موجب استعفای دیوید کامرون، نخست وزیر وقت بریتانیا شد که مخالف خروج کشورش از اتحادیه اروپا بود.

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1

گزارش شماره یک درباره یکی از خائنین به ملت ایران
 همانطور که ملت بزرگ و شریف ایران زمین میدانند یکی از خطرناک ترین و فاسدترین گروه های تروریستی که سالیان سال در سطح جهان وایران به فعالیتهای غیر انسانی و جنایتکارانه مبادرت می ورزند و با افکار و عقاید بیمارگونه خود جانهای جوانان ایران زمین را می آلایند، گروهک تروریستی مجاهدین خلق می باشد.
جنایات آنان طی سالیان گذشته بر همگان آشکار بوده و چه خانواده هایی که فرزندان عزیز خود را که توسط اعضای این گروه شستشوی مغزی داده شدند ، از دست داده اند و دیگرانی که طعمه شکارچیان بی رحم این گروه تروریستی قرار گرفته اند.
اما خانواده هایی هستند که همچنان نسل اندر نسل به این سازمان تروریستی وفادارند و ایدئولوژی جنایتکارانه خود را به فرزندشان منتقل می کنند و همچنان در داخل و خارج ایران به ترویج افکار مسموم آنها و همچنین فعالیتهای تروریستی مشغول می باشند.
در اینجا به معرفی یکی از این خانواده ها و تشریح فعالیتهای آنها از سالهای آغازین انقلاب ایران تا کنون  خواهیم پرداخت:
مصطفی و جعفر مهیمنی و یکی از خواهرانشان مرضیه مهیمنی ساکن شهرستان بابل در استان مازندران در س…