Skip to main content

حمله گسترده 'باج افزارها' به شرکت‌های بزرگ در جهاندامنه حملات سایبری وسیعی که ساعاتی پیش از اوکراین آغاز شده بود، به کشورهای دیگر هم سرایت کرده و هم اکنون به آمریکا، نروژ، هند، فرانسه، بریتانیا، روسیه و دانمارک رسیده است.

تعداد زیادی از شرکت‌های بزرگ و معتبر که مورد حمله قرار گرفته‌اند با عکس گرفتن از صفحات کامپیوترهای خود از درخواست باج هکرها خبر داده‌اند.

هدف بیشتر این حملات تا کنون اوکراین بوده است.

در اوکراین، شرکت دولتی توزیع برق خانگی و همچنین فرودگاه اصلی کیِف، پایتخت این کشور از اولین موسساتی بوده‌اند که مورد حمله قرار گرفته‌اند.

بر اساس گزارش‌ها سازمان‌های مهم دیگری نظیر بانک مرکزی، شرکت تولید کننده هواپیمای آنتونوف و دو شرکت ارائه کننده خدمات پستی هم در اوکراین هدف این حملات قرار گرفته‌اند.

گفته شده سامانه الکترونیکی دریافت پول متروی کیف، پایتخت این کشور هم مختل شده و بعضی از پمپ بنزین‌ها در اوکراین فعالیت خود را متوقف کرده‌اند.

شرکت چندملیتی تبلیغاتی WPP در بریتانیا هم از بروز مشکلاتی در همین ارتباط خبر داده است.

بعضی از کارشناسان گفته‌اند عامل این حمله ممکن است نوعی باج افزار شبیه WannaCry باشد که حدود دو ماه پیش مانع از دسترسی کاربران به اطلاعات شد و برای برگرداندن آن‌ها درخواست پول اینترنتی کرده بود.

به گفته بعضی از کارشناسان ، این بدافزار طی یک سال اخیر به قیمت ۲۸ دلار در بعضی از گروه‌های مجازی به فروش گذاشته شده بود هر چند "هنوز معلوم نیست عامل حمله اخیر خود این بدافزار بوده یا نسخه دیگری از آن".

به نظر می‌رسد حمله اولیه از طریق دریافت فایل آلوده که به ایمیل ضمیمه شده بود، انجام شده باشد.

آلن وودوارد، متخصص علوم کامپیوتری در دانشگاه ساری بریتانیا گفته است: "به نظر می‌رسد این ویروس نوعی باج‌افزار باشد که سال پیش ظاهر شد."

او همچنین گفته است: "پس از آنکه بعضی ابعاد این ویروس ناتوانی خود را نشان داد، این باج افزار در سال ۲۰۱۷ به روز شد. 

نام این باج افزار پتیا بود که نسخه به روز شده آن پت‌رپ نام گرفته است."

شرکت نفتی "روس‌نفت" روسیه و شرکت حمل و نقل دریایی مرسک دانمارک هم گفته‌اند دفاتر اصلی آنها و همچنین شعبات آنها در ایرلند و بریتانیا مختل شده است.

رسانه‌های اسپانیایی گزارش داده‌اند که صنایع غذایی "موندلیز" و شرکت خدمات حقوقی "دی‌ال‌ای پایپر" هم تحت تاثیر این حملات قرار گرفته‌اند.

باج افزار WannaCry دو ماه پیش در حمله‌ای گسترده مانع از دسترسی کاربران به اطلاعات شد و با نمایش پیامی روی صفحه کامپیوتر درخواست پول اینترنتی (بیتکوین) کرد.

تحقیق بی‌بی‌سی نشان داده که به هکرها حدود ۳۰ هزار دلار پول پرداخت شده است.


به گفته یورپول، پلیس اتحادیه اروپا شمار قربانیان این حمله سایبری ۲۰۰ هزار مورد در دست کم ۱۵۰ کشور بوده است.

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1

گزارش شماره یک درباره یکی از خائنین به ملت ایران
 همانطور که ملت بزرگ و شریف ایران زمین میدانند یکی از خطرناک ترین و فاسدترین گروه های تروریستی که سالیان سال در سطح جهان وایران به فعالیتهای غیر انسانی و جنایتکارانه مبادرت می ورزند و با افکار و عقاید بیمارگونه خود جانهای جوانان ایران زمین را می آلایند، گروهک تروریستی مجاهدین خلق می باشد.
جنایات آنان طی سالیان گذشته بر همگان آشکار بوده و چه خانواده هایی که فرزندان عزیز خود را که توسط اعضای این گروه شستشوی مغزی داده شدند ، از دست داده اند و دیگرانی که طعمه شکارچیان بی رحم این گروه تروریستی قرار گرفته اند.
اما خانواده هایی هستند که همچنان نسل اندر نسل به این سازمان تروریستی وفادارند و ایدئولوژی جنایتکارانه خود را به فرزندشان منتقل می کنند و همچنان در داخل و خارج ایران به ترویج افکار مسموم آنها و همچنین فعالیتهای تروریستی مشغول می باشند.
در اینجا به معرفی یکی از این خانواده ها و تشریح فعالیتهای آنها از سالهای آغازین انقلاب ایران تا کنون  خواهیم پرداخت:
مصطفی و جعفر مهیمنی و یکی از خواهرانشان مرضیه مهیمنی ساکن شهرستان بابل در استان مازندران در س…