Skip to main content

آمریکا خواستار فعالیت 'کارآمدتر و مسئولانه‌تر' شورای حقوق بشر شدنیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد ضمن انتقاد از عملکرد شورای حقوق بشر سازمان ملل، خواستار تغییراتی در نگرش این شورا شده است.

خانم هیلی امروز سه‌شنبه ۱۶ خرداد (۶ ژوئن)، در سخنرانی در نشست دوره‌ای شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو گفت که دولت او نقش و مشارکت خود در این شورا را "مورد بررسی دقیق" قرار داده و انتظار دارد که شورا در "پیشبرد حقوق بشر به گونه‌ای کارآمدتر و مسئولانه‌تر" عمل کند. 

شورای حقوق بشر سازمان ملل هر سال سه یک بار جلسه عمومی تشکیل می‌دهد و نشست کنونی سه هفته به طول خواهد انجامید.

شورای حقوق بشر سازمان ملل ۴۷ عضو دارد که به صورت دوره‌ای انتخاب می شوند. در حال حاضر، ایالات متحده یکی از اعضای شوراست.

برخی ناظران گفته‌اند که دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، موضوع خروج این کشور از عضویت شورای حقوق بشر را مورد بررسی جدی قرار داده است.

روز جمعه خانم هیلی در مقاله‌ای در نشریه واشنگتن پست هشدار داد که شورای حقوق بشر "به خاطر خودداری از محکومیت نقض فاحش حقوق بشر در ونزوئلا، کوبا و ایران اعتبار خود را از دست داده" و این شورا را متهم کرد که به جای اتخاذ موضعی بیطرفانه، با اسرائیل برخوردی معرضانه داشته است.

در نشست روز سه‌شنبه شورای حقوق بشر، نماینده آمریکا گفت که "عضویت دراین شورا یک امتیاز مهم محسوب می‌شود و هیچ کشور ناقض حقوق بشر نباید اجازه یابد عضو این شورا باشد".

وی افزود: "نمی‌توان پذیرفت که شورای حقوق بشر هنوز حتی یک مصوبه نیز علیه اقدامات دولت ونزوئلا صادر نکرده درحالی که از ماه مارس تا کنون، پنج قطعنامه مغرضانه علیه اسرائیل در این شورا به تصویب رسیده است. 

اگر قرار است این شورا اعتباری داشته باشد، لازم است که یکسونگری مزمن خود علیه اسرائیل را کنار بگذارد".

وی از ونزوئلا خواست تا به خاطر "سرکوب" اعتراضات مسالمت آمیز، داوطلبانه از عضویت دوره‌ای شورا کناره‌گیری کند.

ونزوئلا در سال ٢٠١۵ از سوی گروه کشورهای آمریکای لاتین به عضویت شورا درآمد و تا سال ٢٠١٨ عضو شورا خواهد بود.

خانم هیلی در بخش دیگری از سخنان خود گفت که "در این نشست شورا، ضرورت دارد قطعنامه‌هایی با شدیدترین لحن علیه وضعیت حقوق بشر در سوریه، جمهوری دموکراتیک کنگو، اریتره، بلاروس و اوکراین صادر شود و اقدامات بعدی برای جلوگیری از نقض بیشتر حقوق بشر در این کشورها مورد توجه قرار گیرد."

نشست کنونی شورای حقوق بشر سازمان ملل تا ٢٣ ژوئن ادامه خواهد داشت و قرار است روز ١٩ ژوئن، وضعیت فلسطینیان در سرزمین‌های اشغالی مورد بررسی قرار گیرد. 

طبق مصوبات قبلی، شورای حقوق بشر ملزم است در تمامی نشست های خود اختلاف اسرائیل و فلسطینیان را مورد بررسی قرار دهد.

در نشست روز سه‌شنبه، رعد الحسین، کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل گفت که "مردم فلسطین نیم قرن است که زیر اشغال نظامی زندگی می کنند". 

وی در عین حال افزود که اسرائیلی‌ها نیز حق دارند در امنیت و بدون ترس از خشونت زندگی کنند و افزود: "نتیجه ادامه اشغال، محکوم بودن مردم در هر دو طرف به تحمل رنج بیشتر است."Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1

گزارش شماره یک درباره یکی از خائنین به ملت ایران
 همانطور که ملت بزرگ و شریف ایران زمین میدانند یکی از خطرناک ترین و فاسدترین گروه های تروریستی که سالیان سال در سطح جهان وایران به فعالیتهای غیر انسانی و جنایتکارانه مبادرت می ورزند و با افکار و عقاید بیمارگونه خود جانهای جوانان ایران زمین را می آلایند، گروهک تروریستی مجاهدین خلق می باشد.
جنایات آنان طی سالیان گذشته بر همگان آشکار بوده و چه خانواده هایی که فرزندان عزیز خود را که توسط اعضای این گروه شستشوی مغزی داده شدند ، از دست داده اند و دیگرانی که طعمه شکارچیان بی رحم این گروه تروریستی قرار گرفته اند.
اما خانواده هایی هستند که همچنان نسل اندر نسل به این سازمان تروریستی وفادارند و ایدئولوژی جنایتکارانه خود را به فرزندشان منتقل می کنند و همچنان در داخل و خارج ایران به ترویج افکار مسموم آنها و همچنین فعالیتهای تروریستی مشغول می باشند.
در اینجا به معرفی یکی از این خانواده ها و تشریح فعالیتهای آنها از سالهای آغازین انقلاب ایران تا کنون  خواهیم پرداخت:
مصطفی و جعفر مهیمنی و یکی از خواهرانشان مرضیه مهیمنی ساکن شهرستان بابل در استان مازندران در س…