Skip to main content

نیکی هیلی در شورای امنیت: ایران با آمریکا و کشورهای دیگر روابط عادی درپیش بگیردنماینده ایالات متحده ایران با انتقاد از موارد نقض قطعنامه شورای امنیت از سوی ایران خواستار پایبندی ایران به توافق هسته ای شد و گفت از ایران می خواهیم که با آمریکا و سایر کشورهای جهان روابط عادی در پیش بگیرد.

جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد پنجشنبه عصر در نیویورک با موضوع بررسی توافق هسته ای برگزار شد. 

در این نشست، نیکی هیلی گفت بیش از دوسال از قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت می گذرد و همچنان شورای امنیت نتوانسته یک پاسخ موثر به اقدامات ایران بدهد و این شورا هیچ کاری نکرده است.

خانم هیلی در مورد موارد نقض قطعنامه شورای امنیت از سوی ایران گفت: مثلا این قطعنامه سفر قاسم سلیمانی به خارج ایران را منع کرده اما شاهدیم که او در سوریه و عراق حضور دارد. 

این کار او نقض قطعنامه شورای امنیت است اما این شورا واکنشی نشان نداده است.

خانم هیلی در ابتدای سخنانش به داستان عقرب و قورباغه اشاره کرد و گفت آخر داستان عقرب که به قورباغه نیش زد، اعتراف کرد که این ذات اوست. 

باید بدانیم که ذات برنامه هسته ای ایران هم حمایت از تروریسم و تنش آفرینی در منطقه است. 

به شواهد نگاه کنید، برنامه های موشکی، نقش ایران در یمن و سوریه یا حضور مستشاران ایرانی در این کشورها، برای چیست. حکومت ایران از مردم این کشور هم سوءاستفاده می کند. 

مردم ایران شایسته وضع بهتری هستند.

به گفته خانم هیلی، ایران ضمن برگزاری چند مانور، موشک هایی به سوریه شلیک کرد. برخی مقام های ایران اظهاراتی درباره اینکه توانایی شلیک موشک به حیفا و اسرائیل را دارد، بیان کردند. شورای امنیت باید با این رفتارهای ایران مقابله کند.

نماینده آمریکا در سازمان ملل درباره عدم تعهد ایران به قطعنامه هسته ای گفت: ما به عنوان شورای امنیت باید از اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت دفاع کنیم. این تمهیداتی که اندیشیده شده، دلایلی پشت آن است. 

قرار نیست شورای امنیت چشمش را به اقدامات قانون شکنانه ایران و نقض قطعنامه ببندد.

اشاره خانم هیلی به قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت است که بیش از یکسال پیش و بعد از توافق هسته ای در این شورا تصویب شد. در بخش هایی از این توافق از ایران خواسته هایی مطرح شده که جمهوری اسلامی تاکنون به آنها ملزم نبوده است. 

از جمله در این قطعنامه از ایران خواسته برنامه آزمایش موشک های بالستیک با قابلیت حمل کلاهک اتمی را متوقف کند اما ایران در یکسال اخیر چند بار آزمایش موشکی داشته است و می گوید این آزمایش ها جنبه دفاعی دارد.

خانم هیلی روز پنجشنبه با دفاع از تحریم های جدید آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: ما به اقدامات مان برای تحریم کسانی که قطعنامه شورای امنیت را نقض می کنند، ادامه می دهیم.

وی افزود: آمریکا در حال بازبینی برجام است و تا زمانی که این باز بینی انجام شود، به آن پایبند می مانیم و از ایران هم می خواهیم که به آن پایبند بماند.

نماینده آمریکا در سازمان ملل افزود: از ایران می خواهیم که با آمریکا و سایر کشورهای جهان روابط عادی در پیش بگیرد.

در این جلسه نمایندگان چین، آلمان، ایتالیا و اتحادیه اروپا نیز سخنرانی کردند.

هرچند اغلب آنها از تعهد ایران به توافق هسته ای تقدیر کردند اما برخی مثل نماینده آلمان از اینکه ایران در برهم زدن ثبات منطقه خاورمیانه نقش دارد انتقاد کردند. 

نماینده اتحادیه اروپا نیز گفت نمی شود کارهای مثبت ایران را دید و چشم به اقدامات مخرب تهران بست.

در متنی که معاون آنتونیو گوترس، دبیرکل سازمان ملل به نقل از در این جلسه خواند، او نیز گفت متن برجام در خصوص برنامه موشکی ایران، مبهم است اما ایران فعلاً از تنش‌آفرینی موشکی بپرهیزد.


روز پنچشنبه متن کامل گزارش یوکیو آمانو دبیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز منتشر شد که در آن تاکید شد ایران به تعهدات خود پایبند بوده است.

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1

گزارش شماره یک درباره یکی از خائنین به ملت ایران
 همانطور که ملت بزرگ و شریف ایران زمین میدانند یکی از خطرناک ترین و فاسدترین گروه های تروریستی که سالیان سال در سطح جهان وایران به فعالیتهای غیر انسانی و جنایتکارانه مبادرت می ورزند و با افکار و عقاید بیمارگونه خود جانهای جوانان ایران زمین را می آلایند، گروهک تروریستی مجاهدین خلق می باشد.
جنایات آنان طی سالیان گذشته بر همگان آشکار بوده و چه خانواده هایی که فرزندان عزیز خود را که توسط اعضای این گروه شستشوی مغزی داده شدند ، از دست داده اند و دیگرانی که طعمه شکارچیان بی رحم این گروه تروریستی قرار گرفته اند.
اما خانواده هایی هستند که همچنان نسل اندر نسل به این سازمان تروریستی وفادارند و ایدئولوژی جنایتکارانه خود را به فرزندشان منتقل می کنند و همچنان در داخل و خارج ایران به ترویج افکار مسموم آنها و همچنین فعالیتهای تروریستی مشغول می باشند.
در اینجا به معرفی یکی از این خانواده ها و تشریح فعالیتهای آنها از سالهای آغازین انقلاب ایران تا کنون  خواهیم پرداخت:
مصطفی و جعفر مهیمنی و یکی از خواهرانشان مرضیه مهیمنی ساکن شهرستان بابل در استان مازندران در س…