Skip to main content

استقبال رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا از تلاش سنا برای تصویب تحریم جدید ایراندر حاشیه نشست کمیته روابط خارجی سنا برای بررسی بودجه وزارت خارجه ایالات متحده، رکس تیلرسون در سخنانی از تلاش ها در کنگره آمریکا برای تحریم گسترده ایران بخاطر فعالیت های حمایتی از تروریسم، برنامه موشکی و نقض حقوق بشر استقبال کرد.

رکس تیلرسون روز سه شنبه در کمیته روابط خارجی سنا حاضر شد و در سخنانی از بودجه درخواستی برای سال آینده مالی وزارت خارجه آمریکا دفاع کرد.

در بخشی از این نشست، آقای تیلرسون از سوی اعضای کمیته روابط خارجی درباره طرح سنا برای تحریم گسترده ایران مورد پرسش قرار گرفت که او گفت از نظر او این تحریم ها «کار خوبی» است.

آقای تیلرسون درباره ایران گفت ما و متحدان مان باید دربرابر ایران بایستیم تا این کشور دست برتر در منطقه را نداشته باشد.

وزیر خارجه آمریکا درباره توافق هسته ای ایران گفت: وزارت خارجه براساس دستور رئیس جمهوری در حال بازبینی سیاست خود در قبال ایران است.

آقای تیلرسون درباره تحریم های جدید که در سنا در حال بررسی است، گفت: از نظر شخصی معتقدم این کار خوبی است. 

من هنوز گفتگویی در این باره با رئیس جمهوری نداشته ام.


طرح تحریم ها در سنا

سنا آمریکا قرار است این هفته طرح جدید تحریم ایران را بررسی کند. 

این طرح که در کمیته روابط خارجی قبلا رای آورده، باید در صحن سنا نیز رای بیاورد تا بعد با امضای رئیس جمهوری به قانون تبدیل شود.

پیش از این باراک اوباما گفته بود هر طرحی برای تحریم ایران را وتو می کند اما پرزیدنت ترامپ از این اقدام کنگره استقبال کرده است.

این تحریم های جدید ربطی به برنامه هسته ای ایران ندارد و ایران را به خاطر حمایت از تروریست های منطقه از جمله حماس و حزب الله، برنامه موشکی و نقض حقوق بشر، مورد تحریم قرار می دهد.

قرار بود این طرح هفته پیش بررسی شود که برخی سناتورها خواستار تعویق آن شدند. 

با اینکه این نظر سناتورها رای نیاورد، اما بررسی تحریم های جدید ایران برای این هفته قرار است صورت بگیرد.


حمایت از کاهش بودجه

وزیر خارجه ایالات متحده در بخش دیگری از سخنان خود، از برنامه دولت پرزیدنت ترامپ برای کاستن از بودجه امور دیپلماتیک و کمک‌های خارجی حمایت کرد.

رکس تیلرسون گفت، با وجود این کاهش بودجه، «من متقاعد شده‌ام که می‌توانیم کارایی این برنامه‌ها را بالا برده و کمک‌های آمریکا به جهان را همچنان ادامه بدهیم

برخی اعضای کمیته، از جمله تعدادی از حامیان جمهوریخواه دونالد ترامپ، به شدت از برنامه دولت برای کاهش حدود ۳۰ درصدی بودجه این خدمات انتقاد کردند.


منتقدان می‌گویند کاهش بودجه این بخش از خدمات وزارت خارجه در نهایت به ضرر آمریکا خواهد بود.

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1

گزارش شماره یک درباره یکی از خائنین به ملت ایران
 همانطور که ملت بزرگ و شریف ایران زمین میدانند یکی از خطرناک ترین و فاسدترین گروه های تروریستی که سالیان سال در سطح جهان وایران به فعالیتهای غیر انسانی و جنایتکارانه مبادرت می ورزند و با افکار و عقاید بیمارگونه خود جانهای جوانان ایران زمین را می آلایند، گروهک تروریستی مجاهدین خلق می باشد.
جنایات آنان طی سالیان گذشته بر همگان آشکار بوده و چه خانواده هایی که فرزندان عزیز خود را که توسط اعضای این گروه شستشوی مغزی داده شدند ، از دست داده اند و دیگرانی که طعمه شکارچیان بی رحم این گروه تروریستی قرار گرفته اند.
اما خانواده هایی هستند که همچنان نسل اندر نسل به این سازمان تروریستی وفادارند و ایدئولوژی جنایتکارانه خود را به فرزندشان منتقل می کنند و همچنان در داخل و خارج ایران به ترویج افکار مسموم آنها و همچنین فعالیتهای تروریستی مشغول می باشند.
در اینجا به معرفی یکی از این خانواده ها و تشریح فعالیتهای آنها از سالهای آغازین انقلاب ایران تا کنون  خواهیم پرداخت:
مصطفی و جعفر مهیمنی و یکی از خواهرانشان مرضیه مهیمنی ساکن شهرستان بابل در استان مازندران در س…