Skip to main content

حمله موشکی ایران؛ نتانیاهو به ایران هشدار داد اسرائیل را تهدید نکندبنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل امروز دوشنبه ۱۹ ژوئن (۲۹ خرداد) در جمع اعضای حزب خود، حزب لیکود، در کنست (پارلمان اسرائیل) گفت پیام او به ایران این است که اسرائیل را تهدید نکنید.

آقای نتانیاهو که ویدئوی این صحبتهایش در توئیتر او منتشر شده گفت: "ما اعمال و حرف‌های آنها (ایران) را دنبال می‌کنیم. من پیامی برای ایران دارم: اسرائیل را تهدید نکنید."

دیشب سپاه پاسداران ایران در بیانیه‌ای اعلام که شش موشک میان برد ذوالفقار و قیام را به مواضع "تروریست‌های تکفیری" در منطقه دیرالزور در شرق سوریه شلیک کرده است.

در حساب اینستاگرام علی خامنه‌ای، رهبر ایران چند پست منتشر شده که در یکی از آن‌ها گفته شده "تکفیری‌ها از عراق و سوریه جارو می‌شوند" و حمله موشکی "سیلی سپاه" بوده است.


محمدجواد ظریف٬ وزیر خارجه ایران٬ نیز پس از این در توییترش نوشت "قدرت موشکی ایران٬ به طور مشروع برای دفاع از شهروندانش است و همچنین در جهت پیشبرد مبارزه مشترک جهانی برای از بین بردن داعش و خطر افراط‌گرایان."


سال گذشته سرتیپ امیر حاجی زاده فرمانده هوافضای سپاه پاسداران ایران در پاسخ به این سوال که آیا ایران قصد ساخت موشکی با برد بیشتر از دو هزار کیلومتر را دارد یا نه گفته بود: "هدف ما اسرائیل است و برای آن به موشکی با برد بیش از دو هزار کیلومتر نیاز نیست."

موشک ذوالفقار نسل چهارم موشک‌های کلاس فاتح ۱۱۰ است. برد این موشک سوخت جامد، تقریبا ۷۵۰ کیلومتر است که از زیر زمین یا سکوی پرتاب متحرک خودکششی پرتاب می‌شود و رادارگریز و نقطه‌زن و سبک است. 

ذوالفقار نزدیک نه متر طول و حدود ۳۵۰۰ کیلوگرم وزن دارد.

موشک شش تنی قیام که مرداد سال ۸۹ رونمایی شد، موشک سوخت مایع است که ۱۱ متر و نیم طول دارد (در برخی منابع ۱۶ متر ذکر شده) فاقد بالک است و از سیلو و پرتابگر می‌توان آن را شلیک کرد.

وزن سر جنگی قیام ۶۵۰ کیلوگرم (در برخی منابع ۷۵۰ کیلوگرم ذکر شده) است و سقف پرواز آن در حداکثر بُرد، به ۱۹۵ کیلومتر (در بعضی منابع ۱۲۵ کیلومتر ذکر شده) می‌رسد. 

این موشک هم نقطه‌زن و رادارگریز است.

به گفته خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم٬ ایران در حمله دیروز به سوریه از "کلاهک بارانی" استفاده نکرده تا به خانه‌های مجاور آسیب نرسد.

اسرائیل حدود دو ماه پیش اعلام کرد سیستم دفاع موشکی خود را با ساخت و نصب فلاخن داود کامل کرده است.

این سیستم دفاع ضد موشکی محصول شرکت اسرائیلی رافائل و شرکت آمریکایی ریتی‌ئون است.

بجز فلاخن داود، اسرائیل از دو سیستم ضد موشکی دیگر استفاده می‌کند، گنبد آهنین و پیکان (ارو).

گنبد آهنین، برای مقابله با راکت‌های کوتاه‌بردی است که از جمله از نوار غزه شلیک می‌شوند و ساخت شرکت دفاعی رافائل و صنایع هوایی اسرائیل است.

این سیستم از سال ۲۰۱۱ به کار گرفته شده و گفته می‌شود تا به حال بیش از ۱۲۰۰ راکت را منهدم کرده است.

لایه دیگر دفاع ضد موشکی اسرائیل، پیکان، برای رهگیری موشک‌های بالستیک برد بلند در استراتوسفر (لایه جو در ارتفاع بین ۱۶ تا۵۰ کیلومتری سطح زمین)، بخصوص موشک‌های بالستیک ایران (شهاب و عماد) است.

این سیستم که یکی از پیشرفته‌ترین‌ها در دنیا است از سال ۲۰۰۰ عملیاتی شده است.


سیستم دفاع ضد موشکی پیکان ساخت صنایع هوا-فضای اسرائیل و شرکت آمریکایی بوئینگ است و فقط ارتش اسرائیل از آن استفاده می‌کند.

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1

گزارش شماره یک درباره یکی از خائنین به ملت ایران
 همانطور که ملت بزرگ و شریف ایران زمین میدانند یکی از خطرناک ترین و فاسدترین گروه های تروریستی که سالیان سال در سطح جهان وایران به فعالیتهای غیر انسانی و جنایتکارانه مبادرت می ورزند و با افکار و عقاید بیمارگونه خود جانهای جوانان ایران زمین را می آلایند، گروهک تروریستی مجاهدین خلق می باشد.
جنایات آنان طی سالیان گذشته بر همگان آشکار بوده و چه خانواده هایی که فرزندان عزیز خود را که توسط اعضای این گروه شستشوی مغزی داده شدند ، از دست داده اند و دیگرانی که طعمه شکارچیان بی رحم این گروه تروریستی قرار گرفته اند.
اما خانواده هایی هستند که همچنان نسل اندر نسل به این سازمان تروریستی وفادارند و ایدئولوژی جنایتکارانه خود را به فرزندشان منتقل می کنند و همچنان در داخل و خارج ایران به ترویج افکار مسموم آنها و همچنین فعالیتهای تروریستی مشغول می باشند.
در اینجا به معرفی یکی از این خانواده ها و تشریح فعالیتهای آنها از سالهای آغازین انقلاب ایران تا کنون  خواهیم پرداخت:
مصطفی و جعفر مهیمنی و یکی از خواهرانشان مرضیه مهیمنی ساکن شهرستان بابل در استان مازندران در س…