Skip to main content

در پی هشدار روسیه استرالیا عملیات هوایی در سوریه را به حالت تعلیق درآورددر پی سرنگون کردن یک هواپیمای ارتش سوریه توسط جنگنده‌های آمریکایی در سوریه، استرالیا گفته است که مشارکت در عملیات هوایی ائتلاف در سوریه را به حالت تعلیق درآورده است.

وزارت دفاع استرالیا در اطلاعیه‌ای روز سه‌شنبه، ۲۰ ژوئن (۳۰ خرداد) گفته است که "به عنوان یک اقدام پیشگیرانه، عملیات تهاجمی نیروی دفاعی استرالیا در داخل خاک سوریه به طور موقت متوقف شده است." 

این اطلاعیه می‌افزاید که استرالیا به دقت اوضاع در سوریه را زیر نظر دارد و تصمیم در مورد از سرگیری عملیات نظامی بر فراز خاک سوریه در وقت مقتضی گرفته خواهد شد.

وزارت دفاع استرالیا گفته است که ارتش این کشور "به طور مرتب امکانات حفاظت از نفرات و تجهیزات خود را مورد بررسی و در صورت لزوم، بازنگری قرار می‌دهد."
  
روز گذشته، وزارت دفاع روسیه در واکنش به سرنگون شدن یک فروند هواپیمای ارتش سوریه توسط یک جنگنده آمریکایی اعلام کرد که هواپیماهای ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا "در غرب رود فرات را اهداف مشروع نظامی" تلقی کرده و "سیستم دفاع ضد هوایی و هواپیماهای نظامی روسی آنها را ردگیری خواهد کرد." 

این اطلاعیه به احتمال هدفگیری و سرنگونی این هواپیماها اشاره‌ای نکرده است.

به گفته منابع نظامی آمریکا، بمب‌افکن سوری روز یکشنبه و هنگام حمله به مواضع "نیروی دموکراتیک سوریه" متشکل از شبه‌نظامیان تحت حمایت ایالات متحده دز نزدیکی رقه هدف حمله جنگنده نیروی دریایی آمریکا قرار گرفت و سرنگون شد. 

روز سه‌شنبه، منابع دولتی سوریه گفتند که خلبان هواپیمای سوری نجات یافته و توانسته است خود را به مواضع ارتش این کشور در نزدیکی رقه برساند.

نیروی دموکراتیک سوریه عملیاتی را در حوالی شهر رقه، مرکز داعش، اجرا کرده و هدف آن پیشروی به مرکز این شهر و باز پس گیری آن است.

در واکنش به هشدار ارتش روسیه در مورد مقابله با عملیات ائتلاف به رهبری آمریکا در غرب فرات، سخنگوی وزارت ارتش آمریکا گفته است که "ما در سوریه در صدد درگیری با هیچ طرفی به استثنای داعش نیستیم اما در صورتی که نیروهای خودمان یا متحدانمان مورد تهدید قرار گیرند، در دفاع از خود تعلل نخواهیم ورزید."

ژنرال جوزف دانفورد، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا نیز گفته است که "اطمینان دارم هنوز بین فرماندهی عملیاتی ما و مرکز نظامی روسیه در سوریه ارتباط لازم برقرار است و همچنین اطمینان دارم که نیروهای مسلح ما از توانایی لازم برای حفاظت از خود برخوردارند." 

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفته است که هواپیماهای ائتلاف به رهبری آمریکا "به عملیات خود در سراسر سوریه ادامه می‌دهند و ضمن حمله به نیروهای داعش، پوشش هوایی لازم را برای عملیات زمینی متحدان خود فراهم خواهند آورد." 

وی افزوده است که " با توجه به تهدید های موجود در صحنه عملیات، تمهیداتی صورت گرفته تا هواپیماهای ائتلاف در سوریه ضمن موفقیت در حمله به مواضع این گروه، از امنیت لازم برخودار باشند.

با تصرف چند شهر عراق توسط نفرات داعش در تابستان سال ۲۰۱۴، ائتلاف به رهبری آمریکا با مشارکت تعدادی از کشورهای جهان تشکیل شد تا از سقوط شهرهای دیگر عراق جلوگیری کند. 

آمریکا و چند کشور دیگر عضو این ائتلاف بعدا سوریه را در حوزه عملیات هوایی خود قرار دادند اما بعضی دیگر از کشورهای ائتلاف گفتند که به دعوت دولت عراق دراین کشور فعالیت دارند و به خاطر ملاحظاتی از لحاظ حقوق بین‌الملل، از مشارکت در عملیات علیه داعش در سوریه شرکت نکرده‌اند. 

استرالیا از جمله اعضای ائتلاف است که در سوریه فعالیت رزمی داشته است.

تا کنون هواپیماها و شبکه دفاع ضد هوایی سوریه یا روسیه مانع از فعالیت هواپیماهای ائتلاف برفراز خاک سوریه نشده اند و نیروهای ائتلاف نیزبه منظور برخورد با هواپیماهای روسی، آن کشور را در جریان عملیات هوایی خود قرار داده اند.


روسیه به عنوان متحد اصلی حکومت بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه، در سپتامبر سال ۲۰۱۵ عملیات هوایی در سوریه را آغاز کرد و گفت که در نظر دارد نیروهای داعش را هدف قرار دهد. 

بعدا، مخالفان مسلح حکومت سوریه که بعضی از آنها از حمایت کشورهای غربی برخوردار بودند گفتند که هواپیماهای روسی به جای داعش آنها را مورد حمله قرار داده است. 

حمایت نظامی روسیه از نیروهای سوری و متحدان آنان تاثیر قابل توجهی در موفقیت نظامی آنها داشته است.

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1

گزارش شماره یک درباره یکی از خائنین به ملت ایران
 همانطور که ملت بزرگ و شریف ایران زمین میدانند یکی از خطرناک ترین و فاسدترین گروه های تروریستی که سالیان سال در سطح جهان وایران به فعالیتهای غیر انسانی و جنایتکارانه مبادرت می ورزند و با افکار و عقاید بیمارگونه خود جانهای جوانان ایران زمین را می آلایند، گروهک تروریستی مجاهدین خلق می باشد.
جنایات آنان طی سالیان گذشته بر همگان آشکار بوده و چه خانواده هایی که فرزندان عزیز خود را که توسط اعضای این گروه شستشوی مغزی داده شدند ، از دست داده اند و دیگرانی که طعمه شکارچیان بی رحم این گروه تروریستی قرار گرفته اند.
اما خانواده هایی هستند که همچنان نسل اندر نسل به این سازمان تروریستی وفادارند و ایدئولوژی جنایتکارانه خود را به فرزندشان منتقل می کنند و همچنان در داخل و خارج ایران به ترویج افکار مسموم آنها و همچنین فعالیتهای تروریستی مشغول می باشند.
در اینجا به معرفی یکی از این خانواده ها و تشریح فعالیتهای آنها از سالهای آغازین انقلاب ایران تا کنون  خواهیم پرداخت:
مصطفی و جعفر مهیمنی و یکی از خواهرانشان مرضیه مهیمنی ساکن شهرستان بابل در استان مازندران در س…