نخست وزیر بریتانیا: با روند جدیدی از تهدیدهای تروریستی مواجهیمترزا می، ‌نخست وزیر بریتانیا،‌ روز یکشنبه ۱۴ خرداد در سخنانی به مناسبت حمله شنبه شب لندن گفت:‌ اعتقاد داریم که با روند جدیدی از تهدیدهای تروریستی مواجهیم.

در این حمله، ۱۰ تن از جمله سه مهاجم کشته و ۴۸ تن نیز زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری رویترز،‌ خانم می با اعلام این موضوع در یک سخنرانی تلویزیونی گفت که حملات تروریستی نشانگر اسلام انحرافی است و استراتژی ضد تروریستی بریتانیا نیاز به تجدید نظر دارد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، نخست وزیر بریتانیا همچنین از شرکت های بین المللی خواست تا فضای اینترنت را بر روی گروه های تندرو ببندند.

در همین حال، اکثر احزاب محافظه کار، کارگر، لیبرال دموکرات و حزب ملی اسکاتلند مبارزات انتخاباتی در این کشور در روز یکشنبه را متوقف کردند.

نخست وزیر بریتانیا در این ارتباط اشاره کرد که مبارزات انتخاباتی از روز دوشنبه ۱۵ خرداد از سر گرفته می شود و انتخابات هم بر اساس برنامه ریزی ها برگزار خواهد شد.

در جریان حملاتی در ساعت‌های پایانی شنبه‌شب ۱۳ خرداد ماه، یک خودرو چند عابر را روی پل لندن زیر گرفت و افرادی که سوار بر آن بودند با چاقو به مردم حمله کردند. 

پلیس بریتانیا این اتفاق ها که در «لاندن بریج» و «بارو مارکت» روی داده را «تروریستی» نامیده ‌است.

پلیس لندن در گزارش اولیه‌ای پس از وقوع حملات گفت بر این عقیده‌است که حملات لندن به‌دست «سه مهاجم» انجام شده‌است.

به گفته پلیس، هر سه مهاجم توسط نیروهای امنیتی کشته ‌شده‌اند.

تا ظهر روز یکشنبه هیچ گروهی مسئولیت انجام این حمله را بر عهده نگرفته است.

در این میان، شبکه خبری «اسکای نیوز» گزارش داد که ماموران پلیس صبح روز یکشنبه به ساختمانی در شرق لندن که محل زندگی یکی از سه مهاجم بود، ‌حمله کرده اند.

به نوشته رویترز به نقل از اسکای نیوز، چهار مرد و یک زن در پی این حمله دستگیر شده اند.

به نوشته رویترز، آمبر رود، وزیر کشور بریتانیا، اعلام کرد که هنوز ارتباطی بین انفجار بمب در منچستر و مهاجمان شنبه شب در لندن پیدا نشده است. در حادثه منچستر ۲۲ تن کشته شدند.خبرگزاری رویترز گزارش داد که گروه حکومت اسلامی که بخش های زیادی از سرزمین های تحت تصرف خود در سوریه و عراق را از دست داده است،‌ روز شنبه ‌در پیامی از هواداران خود خواست در ماه رمضان با کامیون،‌ چاقو و سلاح گرم به «صلیبیون» حمله کنند.

Comments