Skip to main content

نظامیان لبنانی در مرز سوریه هدف حمله انتحاری قرار گرفتند



حمله به محافظان اردوگاه‌های پناهجویان در مرز لبنان با سوریه تعدادی کشته و زخمی برجای گذاشته است.

روز جمعه، ٩ تیر (٣٠ ژوئیه)، ارتش لبنان اعلام کرد که چهار مهاجم انتحاری مواد منفجره همراه خود را در نزدیک یک گروه گشتی محافظ اردوگاه آوارگان النور، در نزدیکی شهر عرسال، واقع در نزدیکی مرز با سوریه منفجر کردند. 

کوتاه مدتی پس از آن هم در جریان عملیات یک واحد گشتی ارتش علیه مظنونان به ارتباط با گروه دولت اسلامی در نزدیکی اردوگاه القاریه در نزدیکی همین محل، یک مهاجم انتحاری خود را منفجر کرد و نفر دیگر نارنجکی به سوی آنان پرتاب کرد.

این اردوگاه‌ها در دره بقاع لبنان واقع شده‌اند.

این حملات به کشته شدن یک دختربچه دو سال و نیمه و زخمی شدن هفت نظامی لبنانی شدند و همه مهاجمان نیز از پای درآمدند. 

پدر و مادر این دختربچه پناهجویان ساکن اردوگاه بودند. 

نظامیان لبنانی همچنین توانستند مقداری مواد منفجره کشف و ضبط کنند.

از زمان آغاز ناآرامی‌ها در سوریه، بیش از یک میلیون تن از آوارگان جنگ سوریه به لبنان گریخته‌اند و بسیاری از آنان در اردوگاه‌های آوارگان جنگی اسکان داده شده‌اند.

ارتش لبنان گفته است که "اعضای گروه‌های تروریستی" گاه به این اردوگاه ها نفوذ کرده‌اند تا در پوشش آوارگان جنگی، عملیاتی را در داخل لبنان انجام دهند. 

ماموریت واحد نظامی اعزامی به عرسال در روز جمعه بازداشت یک فرد مظنون به ارتباط با گروه دولت اسلامی - داعش - بود. 

براساس این گزارش، با نزدیک شدن گشتی‌های ارتش لبنان، این فرد مواد منفجره همراه خود را منفجر کرد.

درگیری بین نیروهای ارتش لبنان و گروه‌های اسلامگرای تندرو به خصوص شبه‌نظامیان داعش و گروه جبهه نصرت در شهر عرسال بی سابقه نبوده است. 

در سال ٢٠١٤ سی نظامی و مامور پلیس لبنانی توسط اسلامگرایان تندرو ربوده شدند. 

پس از مدت‌ها چانه‌زنی، سرانجام شانزده تن از آنان با زندانیان اسلامگرا در لبنان مبادله شدند. 

گروگانگیرها چهار تن از ربوده‌شدگان را کشتند و یک نفر نیز در اثر زخم‌هایی که برداشته بود درگذشت. 

به گفته مقامات لبنانی، هنوز ٩ نظامی دیگر در اسارت اسلامگرایان هستند.


درگیری های مرزی منحصر به نفرات ارتش لبنان نبوده بلکه نیروهای گروه حزب‌الله نیز در عملیات مشابه شرکت داشته‌اند. 

حزب الله لبنان، که از حمایت ایران برخوردار است، از متحدان اصلی حکومت سوریه در جنگ داخلی آن کشور است و علاوه با گروه‌های اسلامگرای تندرو، با سایر مخالفان حکومت سوریه نیز مقابله می‌کند.

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1

گزارش شماره یک درباره یکی از خائنین به ملت ایران
 همانطور که ملت بزرگ و شریف ایران زمین میدانند یکی از خطرناک ترین و فاسدترین گروه های تروریستی که سالیان سال در سطح جهان وایران به فعالیتهای غیر انسانی و جنایتکارانه مبادرت می ورزند و با افکار و عقاید بیمارگونه خود جانهای جوانان ایران زمین را می آلایند، گروهک تروریستی مجاهدین خلق می باشد.
جنایات آنان طی سالیان گذشته بر همگان آشکار بوده و چه خانواده هایی که فرزندان عزیز خود را که توسط اعضای این گروه شستشوی مغزی داده شدند ، از دست داده اند و دیگرانی که طعمه شکارچیان بی رحم این گروه تروریستی قرار گرفته اند.
اما خانواده هایی هستند که همچنان نسل اندر نسل به این سازمان تروریستی وفادارند و ایدئولوژی جنایتکارانه خود را به فرزندشان منتقل می کنند و همچنان در داخل و خارج ایران به ترویج افکار مسموم آنها و همچنین فعالیتهای تروریستی مشغول می باشند.
در اینجا به معرفی یکی از این خانواده ها و تشریح فعالیتهای آنها از سالهای آغازین انقلاب ایران تا کنون  خواهیم پرداخت:
مصطفی و جعفر مهیمنی و یکی از خواهرانشان مرضیه مهیمنی ساکن شهرستان بابل در استان مازندران در س…