فرمانداران سه ایالت آمریکا ترامپ را به چالش کشیدندفرمانداران ایالت های کالیفرنیا، واشنگتن و نیویورک با اعلام مخالفت با تصمیم اخیر ترامپ، به طور مشترک اعلام کردند که به توافق پاریس پایبند می مانند.

پایگاه آمریکایی هیل در این باره نوشت: فرمانداران ایالت های کالیفرنیا، واشنگتن و نیویورک که یک پنجم اقتصاد آمریکا را در اختیار دارند اعلام کردند با وجود اعلام خروج آمریکا از توافق پاریس توسط دونالد ترامپ، آن ها به این توافق پایبند می مانند.

"جری براون" فرماندار کالیفرنیا در بیانیه مشترک با دو فرماندار دیگر گفت: اینکه ترامپ می گوید تغییرات آب و هوایی فریبی بیش نیست دقیقا برخلاف نظرات علمی در سطح جهان است.

وی با بیان اینکه مبارزه با واقعیت راهبرد درستی نیست، افزود: اگر ترامپ می خواهد از این تلاش انسانی مهم شانه خالی کند کالیفرنیا و دیگر ایالت ها از حرکت بازنخواهند ایستاد.

براون و "جی اینسلی" فرماندار واشنگتن در کنفرانس آب و هوایی پاریس در سال 2015 که منجر به توافق پاریس شد شرکت داشتند.

ایالت های کالیفرنیا، واشنگتن و نیویورک در سیاست های انتشار گازهای گلخانه ای از پیشروترین ها هستند و قصد دارند در مبارزه با تغییرات آب و هوایی در سطح جهانی پیشگام باشند.

اینسلی گفت: تصمیم امروز ترامپ همه مسئولیت را به دوش ایالت ها و شهرهای آمریکا انداخت.

همچنین "اندرو کومو" فرماندار ایالت نیویورک ترامپ را متهم کرد که جایگاه رهبری را به دیگر کشورها واگذار می کند و گفت که قرار است فرمانی را در خصوص تغییرات آب و هوایی امضا کند.


فرمانداران این سه ایالت که تحت عنوان "اتحاد آب و هوایی ایالات متحده" هم پیمان شده اند، در حالی این اظهارات را عنوان کردند که روز گذشته باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا در بیانیه ای گفت که ایالت های این کشور در غیاب دولت مرکزی نیز راه توافق پاریس را ادامه خواهند داد.

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1