Skip to main content

تیلرسون خواستار «گفت‌وگوی مستمر» ۴ کشور عربی و قطر شدرکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا، روز یک‌شنبه گفت که برخی از شروطی که گروهی از کشورهای عربی برای بهبود روابط با قطر گذاشته‌اند «شروط بسیار سختی» است، اما در عین حال خواستار آن شد که این ۴ کشور و قطر با هم همکاری کنند و راه حلی برای این بحران بیابند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، آقای تیلرسون این مطلب را روز یک‌شنبه ۴ تیر طی یک بیانیه و پس از چند روز مکالمه تلفنی با مقام‌های ریاض و دوحه بیان کرد.

وزیر خارجه آمریکا در این بیانیه گفت: «در حالی که عمل کردن به برخی قسمت‌ها [از این شروط] برای قطر بسیار سخت خواهد بود، نکات زیادی هم هست که می‌شود بر اساس آنها گفت‌وگوی مستمری را دنبال کرد و به راه حل رسید.

او تأکید کرد: «همگی ما متفق‌القولیم که باید تروریسم را متوقف و با افراط‌گرایی مبارزه کرد. به باور ما، اگر هم‌پیمانان و شرکای ما برای رسیدن به این هدف با هم همکاری کنند، این امر آنها را قدرتمندتر خواهد کرد

گروهی از کشورهای عربی به رهبری عربستان از حدود سه هفته پیش تحریم شدید و گسترده‌ای را علیه قطر به اجرا گذاشته‌اند و از میان این کشورها، عربستان سعودی، بحرین، امارات متحده عربی و مصر در روزهای اخیر از قطر خواسته‌اند برای بیرون آمدن از تحریم، شروط سیزده‌گانه‌ای را بپذیرد.

بر اساس این شروط، از قطر خواسته شده است تا روابط خود را با ایران به‌شدت محدود و پایگاه نظامی ترکیه را در خاک خود تعطیل کند، و همچنین ارتباط خود را با گروه‌های اسلام‌گرای منطقه نظیر اخوان‌المسلمین، داعش، القاعده و نیز حزب‌الله لبنان که مورد حمایت ایران است، قطع کند.

تعطیلی شبکه تلویزیونی الجزیره قطر که برنامه‌های آن با مخالفت عربستان سعودی و برخی دیگر کشورهای عربی روبه‌رو است، و همکاری قطر برای تعقیب مخالفان دولت‌های عربستان سعودی، مصر، بحرین، امارات متحده عربی، آمریکا و دیگر کشورها، از دیگر شروط سیزده‌گانه برای بهبود روابط با قطر است.

قطر که پایگاه ۱۱ هزار نیروی نظامی آمریکا و ائتلاف بین‌المللی است، اتهام حمایت از گروه‌های تروریستی را «بی‌پایه» توصیف می‌کند.

دولت قطر جمعه دوم تیرماه شرایط چهار کشور عربی برای از سرگیری روابط را «غیر واقع‌بینانه» و غیرقابل اجرا خواند اما با این حال اعلام کرد که این فهرست را بررسی می‌کند و به آن پاسخ می‌دهد.

عربستان، امارات، بحرین و مصر به قطر ۱۰ روز فرصت داده‌اند تا برای برچیده شدن تحریم و محاصره علیه خود، این شروط را بپذیرد.

به گزارش شبکه خبری الجزیره، رکس تیلرسون در بیانیه روز یک‌شنبه خود دربارهٔ این تنش افزود که «گام بعدی سازنده این خواهد بود که هریک از این کشورها با هم نشسته و گفت‌وگوها را دنبال کنند

وزیر خارجه آمریکا هم‌چنین خواستار کاهش «جدل لفظی» بین این کشورها شد تا از این طریق «تنش‌ها کاهش پیدا کند».

آقای تیلرسون در پایان گفت که واشینگتن از تلاش‌های میانجی‌گری کویت بین قطر و کشورهای یادشده حمایت می‌کند.

با وجود تأکید کشورهای تحریم‌کننده قطر بر قطع روابط دوحه با تهران، شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر، گفت‌وگویی تلفنی با حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، داشت که طرفین در آن بر افزایش روابط تأکید کردند.


ایران و ترکیه اخیراً به تأمین اقلام ضروری قطر پرداخته‌اند و حسن روحانی نیز در این گفت‌وگوی تلنفی تأکید کرد که فضای هوایی، زمینی و دریایی ایران «همواره به روی قطر به عنوان کشور برادر و همسایه گشوده خواهد بود».

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1

گزارش شماره یک درباره یکی از خائنین به ملت ایران
 همانطور که ملت بزرگ و شریف ایران زمین میدانند یکی از خطرناک ترین و فاسدترین گروه های تروریستی که سالیان سال در سطح جهان وایران به فعالیتهای غیر انسانی و جنایتکارانه مبادرت می ورزند و با افکار و عقاید بیمارگونه خود جانهای جوانان ایران زمین را می آلایند، گروهک تروریستی مجاهدین خلق می باشد.
جنایات آنان طی سالیان گذشته بر همگان آشکار بوده و چه خانواده هایی که فرزندان عزیز خود را که توسط اعضای این گروه شستشوی مغزی داده شدند ، از دست داده اند و دیگرانی که طعمه شکارچیان بی رحم این گروه تروریستی قرار گرفته اند.
اما خانواده هایی هستند که همچنان نسل اندر نسل به این سازمان تروریستی وفادارند و ایدئولوژی جنایتکارانه خود را به فرزندشان منتقل می کنند و همچنان در داخل و خارج ایران به ترویج افکار مسموم آنها و همچنین فعالیتهای تروریستی مشغول می باشند.
در اینجا به معرفی یکی از این خانواده ها و تشریح فعالیتهای آنها از سالهای آغازین انقلاب ایران تا کنون  خواهیم پرداخت:
مصطفی و جعفر مهیمنی و یکی از خواهرانشان مرضیه مهیمنی ساکن شهرستان بابل در استان مازندران در س…