واکنش کره‌شمالی به آزمایش موشکی آمریکاکره شمالی با محکوم کردن آزمایش اخیر یک فروند موشک بالستیک قاره پیما توسط آمریکا آن را در راستای تشدید سیاست های خصمانه واشنگتن علیه خود دانست.

به گزارش خبری آمریکا که به شدت منتقد برنامه های موشکی بالستیک کره شمالی است برای دومین بار در روزهای اخیر دست به چنین آزمایشی زده است.

آمریکا یک بار در حدود ۱۰ روز قبل یک موشک قاره پیما را مورد آزمایش قرار داده بود و روز سوم ماه می (13 اردیبهشت) این هفته بار دیگر دست به چنین کاری زده است.

کره شمالی امروز ضمن محکوم کردن این آزمایش ها، آن را نشانه بارزی از سیاست های نظامی پرمخاطره آمریکا علیه خود دانسته است.

این کشور تاکید کرد که آمریکا با دست زدن به چنین اقداماتی خود را برای یک حمله پیشدستانه علیه کره شمالی آماده می کند.

خبرگزاری کره شمالی امروز (شنبه) به نقل از یک سخنگوی وزارت امور خارجه این کشور و بدون ذکر نام وی آورده است که این نیز جزوی از برنامه های نظامی خطرناک آمریکا در کنار رزمایش های سالانه این کشور در منطقه شبه جزیره کره محسوب می شود.

این سخنگو گفت: چنانچه کره شمالی دست به چنین آزمایش هایی بزند، مخرب و ناقض صلح و امنیت شبه جزیره کره معرفی می شود و مورد تحریم های سرسختانه قرار می گیرد اما برای آمریکا این اقدامات عادی است و مجازاتی در پی ندارد. 

این یک سیاست و استاندارد دوگانه است.

آمریکا این موشک قاره پیمای بالستیک را که گفته می شود قادر به حمل کلاهک هسته ای است و «مینوتمن 3» نام دارد، از پایگاه هوایی وندنبرگ شلیک کرد که پس از طی 6 هزار و 700 کیلومتر، در نزدیکی جزیره ای مرجانی در اقیانوس آرام پایین آمد.


«جو توماس» سخنگوی فرماندهی ضربتی نیروی هوایی آمریکا بعد از این شلیک گفت که این آزمایش طبق روال همیشگی انجام شده و هدف از آن نمایش قدرت در برابر کره شمالی به دلیل آزمایش هسته ای و موشکی اش نبوده است.

Comments

Popular Posts