هشدار ترامپ به رئیس سابق اف‌بی‌آی: از درز اطلاعات به رسانه‌ها خودداری کنیددونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، به جیمز کومی، رئیس برکنار شده پلیس فدرال آمریکا - اف‌بی‌آی - گفته است از افشای محتوای گفتگوهایشان به رسانه‌های خبری خودداری کند.

آقای ترامپ در مطلبی در توئیتر خود در روز جمعه، ۲۲ اردیبهشت (۱۲ مه) نوشت: "بهتر است جیمز کومی قبل از اینکه درز [مطلب] به مطبوعات را شروع کند امیدوار باشد که نواری از گفتگوهای ما وجود نداشته باشد." 

این هشدار ظاهرا در واکنش به گمانه‌زنی برخی رسانه‌ها در مورد علت تصمیم رئیس جمهوری آمریکا به برکناری آقای کومی نوشته شده است.

عصر سه‌شنبه، دفتر رئیس جمهوری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که رئیس جمهوری بر اساس توصیه وزیر دادگستری و معاون وزارت دادگستری تصمیم به اخراج رئیس اف.بی.آی گرفته است. 

در نامه آقای ترامپ، نظر وزیر دادگستری در مورد عدم شایستگی رئیس اف‌بی‌آی دلیل اخراج او عنوان شده است.

اخراج آقای کومی انتقادات و سئوالاتی را در مورد انگیزه تصمیم رئیس جمهوری در پی داشته است. 

برخی اعضای حزب دموکرات این سئوال را مطرح کرده‌اند که آیا این تصمیم با تحقیقات رئیس اف‌بی‌آی در مورد اعمال نفوذ روسیه در مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری ارتباط داشته است یا نه.

بعضی منابع نیز بدون توجه به علت برکناری رئیس اف‌بی‌آی، نحوه اعلام تصمیم رئیس جمهوری را غیرعادی دانسته و مورد انتقاد قرار داده‌اند.
Comments