دستگیری مغز متفکر امپراطوری اقتصادی سپاه توسط سازمان حفاظت و اطلاعات سپاه

سردار مسعود مهردادی

طبق گزارش منابع خبری از ایران سردار مسعود مهردادی عضو هیئت مدیره بنیاد تعاون سپاه ، بانک انصار ، شرکت ارتباطات سیار ، شرکت مخابرات و همچنین دهها شرکت و نهاد دیگر متعلق به سپاه که در هلدینگ یاس متعلق به بنیاد تعاون سپاه در سمت مدیریت عامل مشغول به فعالیت های اقتصادی در داخل ایران بوده بدلیل مشارکت در اختلاس کلان 13 هزار میلیارد تومانی به همراه سردار سجادی نیا قائم مقام خود توسط سازمان حفاظت و اطلاعات سپاه بازداشت شده است .

یکی از عمده فعالیتهای هلدینگ یاس شناسایی املاک و اموال ارزشمند و مشکل دار بوده است .

این هلدینگ وابسته به سپاه املاک و اموال ارزشمند و مشکل دار بسیاری از ایرانیان داخل و بخصوص خارج از کشور به قیمت نازل خریداری کرده و پس از حل مشکلات آنها در شهرداری ها ، سازمان زمین شهری و ادارات مربوطه با قیمت واقعی به فروش میرساند.

از سردار مسعود مهردادی در جمع آوری آثار و خاطرات برخی از افراد سپاه و کسانی که در جنگ ایران و عراق شهید شده اند علی الخصوص در جمع آوری آثار و خاطرات شهید حسن باقری از وی در کنار افراد شناخته شده ای همچون یحیی رحیم صفوی ، محمد باقر قالیباف ، عزیز جعفری ، قاسم سلیمانی ، حسن پلارک و علی اکبر خوش لهجه قدردانی شده است .

سردار حسین سجادی نیا


مسعود مهردادی عضو هیئت مدیره بنیاد تعاون سپاه تقریباً بر صندلی تمامی شرکت های ریز و درشت و مهم تحت تملک سپاه از بانک انصار گرفته تا شرکت مخابرات ایران تکیه زده است به گونه ای که از وی به عنوان مغز متفکر امپراطوری اقتصادی سپاه نام برده میشود.

میانه های تیرماه 1393 نام مسعود مهردادی در یکی از بحث برانگیز ترین قراردادهای سپاه مطرح شد .

خبر امضای تفاهم نامه میان شهرداری تهران و سپاه نخستین بار 16 تیرماه 1393 در وب سایت روز آنلاین منتشر شد .

بر اساس این قرارداد پروژه های عمرانی شهر تهران با سقف ظرفیت 20 هزار میلیارد تومان به مدت  4 سال به سپاه واگذار شد که 10 هزار میلیارد تومان آن باید توسط شهرداری تهران به صورت نقدی پرداخت شود .

در این قرارداد بانک انصار متعلق به بنیاد تعاون سپاه به عنوان بانک عامل تایین شده است .

امضای محمد باقر قالیباف شهردار تهران همراه با عیسی شریفی قائم مقام وی که اکنون از ایران به کشور سوئد گریخته است ، سید داوود هاشمی معاون مالی و اقتصاد شهری و همچنین سرتیپ پاسدار جمال الدین آبرومند معاون فرمانده کل سپاه و رییس هیئت مدیره بنیاد تعاون سپاه به همراه سید پرویزفتاح مدیر عامل وقت این نهاد و رییس فعلی این نهاد و رییس فعلی کمیته امداد و مسعود مهردادی جانشین اقتصادی بنیاد تعاون سپاه در پایان همه این تفاهم نامه ها به چشم میخورد.

 این گزارش جهت اطلاع به هموطنان گرامی در ایران و سایر کشورهای جهان تهیه و تنظیم شده است .


به امید ایرانی آزاد ...

Comments