انفجار در متروی سن‌پترزبورگ؛‌ دستکم۱۰ تن کشته و ۵۰ تن زخمی شده اندرسانه‌های روسی از وقوع یک انفجار در مترو سن‌پترزبورگ روسیه خبر داده‌اند.

خبرگزاری «ایتارتاس» از کشته‌ شدن ۱۰ تن بر اثر وقوع انفجار عصر روز دوشنبه ۱۴ فروردین خبر داده است و شاهدان عینی نیز گفته‌اند که مجروحانی را در محل وقوع حادثه مشاهده کرده‌اند.

به گزارش ایتارتاس به نقل از کمیته ملی مبارزه با تروریسم، حداقل۵۰ تن نیز بر اثر این انفجار مجروح شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، مرکز خدمات اورژانس سن‌پترزبورگ گفته که انفجار در واگن قطار در بین دو ایستگاه مترو روی داده است.

اینترفاکس به نقل از یک منبع مطلع خبرداد، حداقل یک انفجار بر اثر احتراق مواد منفجره به وقوع پیوسته است.

سخنگوی کمیته ملی ضد تروریستی روسیه به خبرگزاری ایتارتاس گفته که تخلیه ایستگاه‌های مترو به طور کامل انجام شده است و عملیات امدادرسانی به مجروحان حادثه ادامه دارد.

براساس این گزارش، تحقیقات برای یافتن منشأ انفجار در متروی سن‌پترزبورگ آغاز شده و همه ایستگاه های مترو نیز بسته شده است.

به گزارش خبرگزاری ایتارتاس، کمیته ملی ضد تروریستی روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که انفجار ساعت ۱۴:۴۰ به وقت محلی در یک واگن مترو بین دو ایستگاه در مرکز سن‌پترزبورگ به وقوع پیوسته است.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه که ساعاتی پیش‌تر در کنفرانس مطبوعاتی در شهر سن‌پترزبورگ شرکت کرده بود، در واکنش به این انفجار گفت توسط مقامات امنیتی روسیه در جریان حادثه قرار گرفته و مقامات در حال بررسی احتمال تروریستی بودن این انفجارها هستند.

یک تصویر منتشر شده در خبرگزاری «ریانووستی» روسیه، واگنی را در ایستگاه مترو نشان می‌دهد که در اصلی آن منفجر شده است.

در همین حال، خبرگزاری اینترفکس گزارش داد که در پی انفجار بمب در یکی از واگن‌های مترو سن‌پترزبورگ، یک بمب عمل نکرده دیگر نیز در یک ایستگاه‌ دیگر مترو در این شهر کشف شده است.

بنابراین گزارش مقامات روسیه بر این باورند بمبی که انفجار آن دستکم ۱۰ کشته برجای گذاشته، دست‌ساز بوده است.
Comments