Skip to main content

فرانسه به 'تغییر نگرش ترامپ نسبت به سوریه' واکنش نشان داددر واکنش به اظهارات اخیر رئیس جمهوری آمریکا، فرانسه بر اهمیت ادامه تلاش دیپلماتیک برای حل بحران سوریه تاکید نهاده است.

روز پنجشنبه، ۱۷ فروردین (۶ آوریل)، ژان-مارک ارو، وزیر خارجه فرانسه، با اشاره به گزارش‌های مربوط به حملات شیمیایی اخیر در سوریه، گفت که دولت او همچنان در صدد کسب قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل در این مورد است. 

وزیر خارجه فرانسه گفت که برای این منظور با کشورهای عضو شورا، به خصوص روسیه در تماس است و می‌کوشد توافق آنها را برسر پیش‌نویس یک قطعنامه جدید جلب کند.

آقای ارو در پاسخ به سئوالی در مورد موضعگیری فرانسه در صورت اقدام نظامی آمریکا در سوریه، گفت که فرانسه هنوز هم در واکنش به "حمله شیمیایی دولت سوریه" و همچنین پایان دادن به جنگ داخلی آن کشور "برای تلاش‌های دیپلماتیک ولویت قایل است." 

وی گفت: "اولین مرحله باید شامل تصویب قطعنامه شورای امنیت در این زمینه و مهمتر از همه، از سرگیری مذاکرات صلح سوریه در ژنو باشد."

وزیر خارجه فرانسه در مورد اظهارات اخیر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا گفته است که "نباید به این بهانه که ممکن است رئیس جمهوری آمریکا خونش به جوش آمده باشد، خودمان وارد معرکه بشویم و حالت جنگ بگیریم."

روز سه‌شنبه (۴ آوریل/۱۵ فروردین) این هفته گزارش شد که در اثر حمله شیمیایی در شهر خان شیخون، از مناطق تحت تسلط شورشیان مخالف حکومت سوریه در استان ادلب، بیش از هفتاد نفر از جمله تعدادی کودک کشته شده‌اند. 

برخی سازمان‌های نظارت بر حقوق بشر و دولت‌های غربی نیروی هوایی سوریه را به بمباران شیمیایی غیرنظامیان متهم کردند.


دولت سوریه انجام عملیات هوایی در این محل را تکذیب کرد اما بعدا روسیه با تایید اجرای عملیات نیروی هوایی سوریه در خان شیخون، که هدف این حمله یک انبار مهمات و کارگاه ساخت مین دستی متعلق به شورشیان مخالف دولت بوده و انتشار گاز انبار شده در این محل عامل مرگ غیرنظامیان بوده است.

شامگاه گذشته شورای امنیت سازمان ملل متحد برای رسیدگی به این حمله تشکیل جلسه داد اما به دلیل مواضع متضاد کشورهای غربی و روسیه در مورد مسئول اصلی این واقعه، توافقی به دست نیامد و این جلسه به نتیجه نرسید.

در واکنش به این حمله، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، با مقصر دانستن حکومت سوریه در حمله شیمیایی روز سه‌شنبه، خطاب به مقامات سوری گفت که با کشتن کودکان "از خیلی از خطوط قرمز عبور کرده اید" و افزود که حمله ادلب نگرش او نسبت به سوریه و بشار اسد را تغییر داده و در حال تنظیم سیاست جدیدی در قبال سوریه است. 

آقای ترامپ در مورد این تغییر و ماهیت سیاست جدید خود توضیحی نداد و تنها گفت "خواهید دید."

پیشتر، سخنگوی کاخ سفید با متهم کردن دولت سوریه به بمباران شیمیایی شهروندان آن کشور گفته بود که سیاست دولت باراک اوباما در قبال سوریه باعث جسور شدن حکومت آن کشور و ادامه جنگ داخلی شده است. 

به گفته وی، در حالیکه باراک اوباما حمله شیمیایی را "خطر قرمز" آمریکا در جنگ سوریه توصیف کرده بود، پس از حمله شیمیایی پرتلفات ارتش سوریه در سال ۲۰۱۳، هیچ اقدامی صورت نداد.

در مقابل، یکی از مخالفان حکومت سوریه موضعگیری مقامات دولت آقای ترامپ در قبال حکومت سوریه را مقصر دانسته و گفته بود که این نظر برخی مقامات آمریکایی که اولویت ایالات متحده در سوریه شکست داعش است و نه تغییر رژیم باعث شده است تا دولت سوریه بدون نگرانی از عواقب اقدامات خود، در مناطق تحت تسلط مخالفان به شدت عمل متوسل شود.

احتمالا اظهارات آقای ترامپ در مورد "تغییر دیدگاهش" نسبت به حکومت سوریه به این موضوع اشاره دارد.
Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1

گزارش شماره یک درباره یکی از خائنین به ملت ایران
 همانطور که ملت بزرگ و شریف ایران زمین میدانند یکی از خطرناک ترین و فاسدترین گروه های تروریستی که سالیان سال در سطح جهان وایران به فعالیتهای غیر انسانی و جنایتکارانه مبادرت می ورزند و با افکار و عقاید بیمارگونه خود جانهای جوانان ایران زمین را می آلایند، گروهک تروریستی مجاهدین خلق می باشد.
جنایات آنان طی سالیان گذشته بر همگان آشکار بوده و چه خانواده هایی که فرزندان عزیز خود را که توسط اعضای این گروه شستشوی مغزی داده شدند ، از دست داده اند و دیگرانی که طعمه شکارچیان بی رحم این گروه تروریستی قرار گرفته اند.
اما خانواده هایی هستند که همچنان نسل اندر نسل به این سازمان تروریستی وفادارند و ایدئولوژی جنایتکارانه خود را به فرزندشان منتقل می کنند و همچنان در داخل و خارج ایران به ترویج افکار مسموم آنها و همچنین فعالیتهای تروریستی مشغول می باشند.
در اینجا به معرفی یکی از این خانواده ها و تشریح فعالیتهای آنها از سالهای آغازین انقلاب ایران تا کنون  خواهیم پرداخت:
مصطفی و جعفر مهیمنی و یکی از خواهرانشان مرضیه مهیمنی ساکن شهرستان بابل در استان مازندران در س…