روسیه پیامدهای هسته‌ای حمله آمریکا به کرۀ شمالی را اعلام کرددانشمندان هسته ای روسیه، در حال بررسی خطرات احتمالی حمله آمریکا به کره شمالی هستند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک عربی، مرکز امنیت و توسعه علوم انرژی هسته ای روسیه از بررسی خطرات احتمالی حمله آمریکا به کره شمالی خبر داد. 

"لئونید بولشوف" مدیر این مرکز گفت: همه ما در حال تحلیل و تجزیه وضعیت و خطرات احتمالی آن هستیم، این کشور به ما نزدیک نیست اما بدون شک خطراتی دارد.

یکی از اعضای شورای" روس اتم " و استاد دانشگاه علوم روسیه نیز تاکید کرد  ابرهای رادیواکتیو حتی در بدترین حالت ها، به روسیه نمی رسد.

وی افزود: حتی اگر به یونگ بیون که دارای  راکتورهای هسته ای است حمله هسته ای شود خطر آلودگی رادیواکتیوی در کره شمالی و جنوبی و چین و ژاپن به وجود خواهد آمد، نه در روسیه.

این کارشناس هسته ای روس گفت: معمولا بادهای خاورمیانه از چین و صحرای گبی به سوی اقیانوس آرام می رود از اینرو ابرهای رادیواکتیوی که امکان دارد پس از حمله به تاسیسات هسته ای تشکیل شود از روسیه عبور می کند و وارد  خاک این  کشور نمی شود.

چندی پیش دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا از امکان حمله پیشگیرانه به کره شمالی خبر داد. 

در همین راستا چندین جنگنده و ناوهواپیما بر و رزمناو به شبه جزیره کره اعزام شد.


از سوی دیگر، "هان سونگ ریول " معاون وزیر امور خارجه کره شمالی نیز گفت: کره شمالی در صورت صلاحدید رهبر این کشور آزمایش هسته ای انجام خواهد داد. 

ما در صورت حمله آمریکا واکنش نشان داده و ساکت نخواهیم ماند.

Comments

Popular Posts