توجیه عجیب ترامپ برای حمله نکردن به باند الشعیرات درسوریهرییس جمهور امریکا، ساده و ارزان بودن ترمیم باند فرود هواپیماها را علت عدم حمله به آنها در پایگاه الشعیرات سوریه دانست!

دونالد ترامپ رییس جمهور امریکا در توییتر نوشت: علت اینکه معمولا باندهای فرودگاهها در حملات نظامی هدف قرار نمی گیرد، این است که مرمت آنها ساده و ارزان است.

ظاهرا ترامپ در واکنش به انتقادات مخالفان حمله به سوریه که وارد شدن خسارت ناچیز به باند فرودگاه پایگاه نظامی الشعیرات را به تمسخر گرفته اند، این توییت را نوشته است.

این در حالی است که از 59 موشک گران قیمت شلیک شده به شعیرات، تنها 23 فروند به این پایگاه اصابت کرده است.

ترامپ توضیح نداده که چگونه 36 فروند موشک تام هاوک به اهداف نادرست و نامشخص شلیک شده، اما حتی یکی از آنها را به باند این پایگاه نزده اند تا دست کم یک روز هم که شده، عملیات هوایی در این پایگاه متوقف شود!

یادآور می شود، یک روز پس از حمله موشکی آمریکا به پایگاه هوایی «الشعیرات» سوریه، جنگنده‌های سوریه پرواز از این پایگاه و انجام عملیات هوایی را از سر گرفتند.


دیده‌بان حقوق بشر سوریه (وابسته به معارضان دولت این کشور) اعلام کرد که جنگنده‌های ارتش سوریه بعد از حمله موشکی آمریکا به پایگاه «الشعیرات»، دوباره از این پایگاه برخاسته و مواضع گروه های مسلح را هدف قرار داده‌اند.

Comments