افسر سابق سیا: جنایت خان شیخون کار داعش استافسر سابق آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا داعش را مسئول بمباران شیمیایی خان شیخون سوریه معرفی کرد.

افسر سابق سازمان سیا در گفت و گو با خبرنگاران گفت: اظهارات کاخ سفید که دولت سوریه را مسئول بمباران شیمیایی معرف کرد اشتباه است.

وی تاکید کرد حمله شیمیایی به خان شیخون ما را به یاد حملات سابق گروه های مسلح می اندازد ضمن آن که احتمال استفاده داعش ازچنین اسلحه ای بسیار زیاد است.

شبکه سی بی اس نیوز آمریکا نیز اعلام کرد تروریست های داعش دو روز قبل در حمله به یک واحد نظامی عراق که مشاوران آمریکایی و استرالیایی در آن بودند از گاز خردل استفاده کردند که باعث شد 25 عراقی به کمک های پزشکی نیاز پیدا کنند اما مشاوران خارجی آسیبی ندیدند.

نیروهای ائتلاف معارضان سوریه روز چهارم آوریل از کشته شدن 80 نفر در اثر حمله شیمیایی به شهر خان شیخون از توابع استان ادلب و مجروح شدن 200 نفر خبر داد و دولت دمشق را به این حمله متهم کرد.


سوریه استفاده از گازهای سمی در خان شیخون را به شدت رد و تاکید کرده است که ارتش هیچ نوع سلاح شیمیایی در اختیار ندارد و نه قبلا از آن استفاده کرده و نه سعی در به دست آوردنش دارد. 

وزارت خارجه سوریه، تروریست ها را به انجام این حمله به منظور کسب پیروزی ارزان قیمت متهم کرد.

Comments