شکایت آمریکایی ها از بانک های عربستانشرکت های بیمه امریکا از بانک های عربستان و شرکت های اسامه بن لادن به دلیل دست داشتن در حملات تروریستی 11 سپتامبر، شکایت کردند. 

دو بانک عربستان که با خانواده بن لادن مراودات مالی داشته اند، حال با پرونده حقوقی 4 میلیارد دلاری ترور 11 سپتامبر 2011 روبرو شده اند. 

به گزارش رویترز شاکیان بیش از 12 شرکت بیمه آمریکا می باشند.

به گزارش تابناک اقتصادی و به نقل از Russia Today، متهمان این پرونده بانک آل رجحی(Al Rajhi Bank)، بانک تجارت ملی، پیمانکار حمل و نقل هوایی دلة آوکو، شرکت محمد بن لادن، اتحادیه مسلمانان جهان و ... می باشند.

این شرکت ها متهم به کمک و حمایت از القاعده در راستای ترورهای این گروهک می باشند.

برای کمک های ارائه شده توسط متهمان، طرح دعوی دادگاه اذعان میکند، القاعده نمیتوانست به تنهایی حملات 11 سپتامبر را با موفقیت برنامه ریزی و هدایت کند پس قطعا حمایت های مادی پشت پرده ای از این گروهک شکل گرفته بود.

شرکت های شاکی به دنبال دریافت 4.2 میلیارد دلار خسارت جبرانی و تنبیهی می باشند.

آل رجحی خاطر نشان کرد، دادگاه های ایالات متحده "بارها و بارها" ادعا علیه دخالت این بانک در حملات تروریستی را رد کرده و این بانک هیچ ارتباطی با تروریسم ندارد.

بانک عربستان بزرگترین بانک اسلامی جهان و یکی از بزرگترین شرکت های سهامی در انگلستان می باشد.

برای یک مدت طولانی، عربستان سعودی در زمینه تروریست دارای مصونیت حقوقی در ایالات متحده بود، اما حق وتو توسط کنگره در سپتامبر گذشته برداشته شد. 

ریاض دست داشتن در هرگونه حمله تروریستی را رد کرده است.

در نتیجه برخورد هواپیمای ربوده شده به مرکز تجارت جهانی نیویورک ، پنتاگون و سقوط در یکی از میدان پنسیلوانیا، حدود 3 هزار نفر کشته شدند.

Comments