ایران ۱۵ شرکت آمریکایی را به تلافی اقدام واشنگتن تحریم کردایران می‌گوید که به تلافی "تحریم‌های یکجانبه" اخیر آمریکا، ۱۵ شرکت آمریکایی را تحریم کرده که در "جنایات دولت اسراییل ، پشتیبانی از تروریسم و مشارکت در سرکوب مردم منطقه نقش داشته‌اند".

در بیانیه وزارت امور خارجه ایران که امروز یکشنبه ۶ فروردین (۲۶ مارس) منتشر شد، تحریم های یکجانبه آمریکا علیه افراد و نهادهای ایرانی یا مرتبط با ایران، اقدامی خلاف قوانین بین الملل و مغایر روح توافق هسته ای ایران و قدرت های جهانی توصیف شده است.


ایران در این بیانیه بر حق "دفاع مشروع" خود تأکید کرده و نوشته که تحریم های آمریکا مانع از تلاشش برای تقویت توان دفاعی خود نخواهد شد.

شرکت هایی که نامشان به فهرست "افراد حقیقی و حقوقی تحت تحریم ایران" اضافه شده عمدتا شرکت های امنیتی، تسلیحاتی و ساختمانی آمریکایی هستند که در اسرائیل فعالیت می کنند یا با دولت اسرائیل رابطه دارند.

ایران می گوید که "هر گونه مراوده با این شرکت ها و نهادها ممنوع بوده، اموال آنها در حوزه صلاحیتی ایران مشمول توقیف خواهد بود و از صدور روادید ورود به ایران برای اشخاصی که دارای سمت یا مسئولیتی در این شرکت ها بوده یا به نوعی با آنها در ارتباط هستند، خودداری خواهد شد".
Comments