ایران ۱۵ شرکت آمریکایی را به تلافی اقدام واشنگتن تحریم کردایران می‌گوید که به تلافی "تحریم‌های یکجانبه" اخیر آمریکا، ۱۵ شرکت آمریکایی را تحریم کرده که در "جنایات دولت اسراییل ، پشتیبانی از تروریسم و مشارکت در سرکوب مردم منطقه نقش داشته‌اند".

در بیانیه وزارت امور خارجه ایران که امروز یکشنبه ۶ فروردین (۲۶ مارس) منتشر شد، تحریم های یکجانبه آمریکا علیه افراد و نهادهای ایرانی یا مرتبط با ایران، اقدامی خلاف قوانین بین الملل و مغایر روح توافق هسته ای ایران و قدرت های جهانی توصیف شده است.


ایران در این بیانیه بر حق "دفاع مشروع" خود تأکید کرده و نوشته که تحریم های آمریکا مانع از تلاشش برای تقویت توان دفاعی خود نخواهد شد.

شرکت هایی که نامشان به فهرست "افراد حقیقی و حقوقی تحت تحریم ایران" اضافه شده عمدتا شرکت های امنیتی، تسلیحاتی و ساختمانی آمریکایی هستند که در اسرائیل فعالیت می کنند یا با دولت اسرائیل رابطه دارند.

ایران می گوید که "هر گونه مراوده با این شرکت ها و نهادها ممنوع بوده، اموال آنها در حوزه صلاحیتی ایران مشمول توقیف خواهد بود و از صدور روادید ورود به ایران برای اشخاصی که دارای سمت یا مسئولیتی در این شرکت ها بوده یا به نوعی با آنها در ارتباط هستند، خودداری خواهد شد".
Comments

Popular Posts