Skip to main content

پل رایان: باید سپاه پاسداران ایران را در فهرست تروریسم قرار دهیمپل رایان، رییس مجلس نمایندگان آمریکا روز دوشنبه هفتم فروردین به شدت از توافق هسته‌ای با ایران، برجام انتقاد کرده و گفته است که این توافق در نهایت راه را برای دستیابی ایران به توانایی ساخت سلاح هسته‌ای هموار می کند.

آقای رایان که در آیپک (کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل) صحبت می کرد، همچنین اظهار داشت که سپاه پاسداران را می بایست در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داد.

به گزارش وب سایت رییس مجلس نمایندگان که متن این سخنرانی را منتشر کرده است، وی گفته است: 

دیدگاه من را درباره توافقی که رییس جمهوری اوباما با ایران انجام داد، همه به خوبی می دانند، اگر می خواهیم در آینده بهتر عمل کنیم،‌نباید اشتباهات گذشته را فراموش کنیم.

ایران و کشورهای آمریکا، روسیه، چین، فرانسه و بریتانیا همراه با آلمان در قالب گروه ۱+۵ در تیرماه سال ۹۴ به توافقی برای محدودسازی فعالیت‌های هسته‌ای تهران دست یافتند و در دی ماه ۹۴ این توافق اجرایی شد. 

همزمان بسیاری از تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران معلق یا لغو شدند.

پل رایان در ادامه با «فاجعه کامل» خواندن توافق هسته‌ای با ایران گفته است: ما در راستای رفع تحریم‌های هسته‌ای میلیاردها دلار برای آنها فراهم کردیم، بیش از یک میلیارد دلار پول نقد (به ایران) دادیم و دروازه بازار جهانی را به روی تهران گشودیم. 

در مقابل، ایران حمایت خود را از تروریسم افزایش داد، نقض حقوق بشر را بیشتر کرده و برنامه موشکی بالستیک خود را توسعه می دهد در حالی که همچنان نیم نگاهی به تسلیحات اتمی دارد.

رییس مجلس نمایندگان آمریکا خواستار تشدید نظارت بر اجرای سفت و سخت بر توافق هسته‌ای با ایران شده و اضافه کرده است: ایراد مرگبار در این توافق این است که اگر ایران حتی به طور کامل همکاری کند، این توافق راهی صبورانه برای دستیابی آنها به توانایی تولید سلاح هسته‌ای باز می کند.

پل رایان در ادامه به پایان یافتن محدودیت علیه برنامه‌های هسته‌ای و موشکی ایران پس از ۹ تا ۱۴سال از اجرای برجام اشاره کرده است.

رییس مجلس نمایندگان آمریکا تصریح کرده است: این غیرقابل قبول است. بنابراین ما می بایست نظارت‌های دقیق و سخت براجرای برجام توسط ایران را تشدید کنیم و حکومت را با تحریم‌های غیرهسته‌ای به خاطر طیفی از اقدامات غیرقانونی تنبیه کنیم.

گزارش ها حاکی است که در نشست آیپک در روز دوشنبه علاوه پل رایان، نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد سخنرانی کرده است.

نشست سه روزه آیپک روز سه شنبه به پایان می رسد.


تشدید «تحریم ها علیه سپاه»

پل رایان همچنین در ادامه گفته است که مساله فراتر از برنامه هسته‌ای و موشکی ایران است و حکومت ایران در صدد نابودی اسرائیل و گسترش نفوذ خود در منطقه است.

رییس مجلس نمایندگان آمریکا تاکید کرده است:آنها از یک دیکتاتور در دمشق که دست به نسل کشی می زند، حمایت می کنند، شورشیان را در یمن مسلح می کنند و از تروریست‌ها از بغداد تا بیروت حمایت مالی می کنند. هدف آنها هژمونی و تسلط بر منطقه است.

پل رایان تصریح کرده است: برای مقابله با این تهدیدات، ما می بایست از تمامی امکانات قدرت آمریکا استفاده کنیم. 

ما می بایست با متحدانمان به ویژه اسرائیل برای مقابله با این اقدامات تهاجمی در هر نقطه همکاری کنیم.

وی اضافه کرده است: ما می بایست تحریم‌ها علیه ارتش تروریستی ایران، سپاه پاسداران ایران را گسترش دهیم و آن را در فهرست گروه‌های تروریستی خارجی قرار دهیم.

دیماه گذشته شماری از قانونگذاران آمریکایی طراحی هایی را به سنا و مجلس نمایندگان معرفی کردند که براساس آنها از وزیر امورخارجه این کشور خواسته شده بود تا سپاه پاسداران را در «فهرست سازمان های تروریستی» قرار دهد.

وزارت امورخارجه امریکا در گزارش های سالانه خود درباره وضعیت «تروریسم جهانی»، ایران را «بزرگترین دولت حامی تروریسم در جهان» معرفی می کند.

در مهرماه سال ۱۳۸۶ سنای آمريکا با ۷۶ رای مثبت در برابر ۲۲ رای منفی، به طرح غير الزام آور جان کيل، سناتور جمهوريخواه و جوزف ليبرمن، سناتور مستقل، از دولت وقت آمريکا، جرج بوش، خواست که سپاه پاسداران را در فهرست سازمان های تروريستی قرار دهد.


یکماه بعد دولت وقت آمریکا سپاه پاسداران ایران را مورد تحریم قرار داد.

Comments

Popular posts from this blog

Armenian protesters block traffic, railways & airport as protest leader loses PM bid

Anti-government protesters disrupted traffic in Armenia’s capital, blocking railways and roads leading to Yerevan International Airport, after the parliament voted against opposition leader Nikol Pashinyan’s bid for interim PM.
Protesters managed to block streets connecting downtown Yerevan to residential districts, disrupting transportation in Armenia’s capital, footage from the scene shows. 
Yerevan’s metro system has also been paralyzed as demonstrators sit on the tracks, preventing trains from passing.
Meanwhile, protesters disrupted traffic on a road leading to Yerevan’s Zvartnots International Airport, located just 12km from the center of the city. 
Consequently, some passengers had to go the rest of the way on foot in order to catch their flights, according to Sputnik news agency.
Railway services have also been disrupted all across the country amid the demonstrations, a spokesman for South Caucasus Railways confirmed to Interfax. 
Some other highways, including the one connecting th…

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…