Skip to main content

دو فرد نزدیک به ترامپ مشاور حقوقی رضا ضراب شدنددو تن از افراد نزدیک به رئیس جمهوری آمریکا عضویت در گروه وکلای مدافع رضا ضراب، بازرگان ترکیه‌ای متولد ایران را پذیرفته‌اند.

به گزارش رسانه‌های آمریکا، رودلف جولیانی، شهردار سابق نیویورک، و مایکل موکیزی، دادستان کل سابق آمریکا عضویت در گروه مشاوران حقوقی رضا ضراب را قبول کرده‌اند تا در ارتباط با اتهام نقض قوانین تحریم آمریکا علیه ایران به او مشورت بدهند. 

بنجامین برافمن، وکیل مدافع و از اعضای این گروه، به دادگاه اطلاع داده که قرار نیست این دو نفر در جلسات محاکمه شرکت کنند.

رودولف جولیانی، که حقوقدان است، از ژانویه سال ١٩٩٤ تا دسامبر ٢٠٠١ شهردار نیویورک بود و در جریان مبارزات انتخاباتی اخیر ریاست جمهوری در آمریکا، صراحتا از دونالد ترامپ به عنوان نامزد حزب جمهوری‌خواه حمایت کرد.


مایکل موکیزی، حقوقدان و قاضی سابق دادگاه‌های فدرال نیز از سال ٢٠٠٧ تا ٢٠٠٩ سمت دادستانی کل ایالات متحده را برعهده داشت و گفته می‌شود که در تنظیم برنامه دونالد ترامپ برای محدودیت سفر شهروندان چند کشور مسلمان به آمریکا با آقای جولیانی همکاری داشت. 

پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، آقای ترامپ با امضای یک فرمان اجرایی، ورود شهروندان هفت کشور مسلمان از جمله ایران را به آمریکا محدود کرد هر چند رای قاضی یک دادگاه مانع از اجرای این فرمان شد. فرمان "اصلاح شده" بعدی نیز به دلیل اعتراض قضایی به آن اجرایی نشده است.


روزنامه نیویورک تایمز در خبر مربوط به استخدام آقایان جولیانی و موکیزی توسط رضا ضراب به نقل از "یک منبع آگاه" که از او نام نبرده نوشته است که ماه گذشته این دو نفر به ترکیه سفر کردند تا حمایت مقامات آن کشور در دفاع از موکل خود را کسب کنند. 

این روزنامه همچنین این نظر را مطرح کرده که ممکن است هدف رضا ضراب از استخدام این دو، تلاش برای کسب حمایت افرادی در تشکیلات دولتی باشد.

سایت بلومبرگ نیز به نقل از دادستان پرونده نوشته است که استخدام آقایان جولیانی و موکیزی می‌تواند باعث بروز تعارض منافع شود زیرا موسسات حقوقی متعلق به این دو نفر وکالت بانک‌هایی را هم برعهده دارند که آقای ضرابی متهم به گمراه کردن آنهاست. 

براساس این گزارش، سخنگوی گروه وکلای مدافع رضا ضراب گفته است که آقایان جولیانی و موکیزی تنها به منظور "ارزیابی رای نهایی در مورد اتهامات کیفری در این پرونده به گروه وکلای مدافع مشورت می‌دهند."

دادستانی قبلا از قاضی دادگاه رسیدگی کننده به این پرونده خواسته تا با تشکیل جلسه‌ای، اطمینان حاصل کند که متهم از تعارض منافع این دو عضو جدید گروه وکلا و مشاوران حقوقی خود کاملا آگاه است.

رضا ضراب، که در تهران متولد شده و گفته می‌شود دارای تابعیت سه گانه ایران، ترکیه و جمهوری آذربایجان و احتمالا دارای گذرنامه مقدونیه است، متهم است که از طریق یک شبکه بانکی در ترکیه و امارات متحده عربی، به دور زدن تحریم‌های آمریکا علیه ایران کمک کرد و کوشید بانک‌های آمریکایی را وارد مبادلاتی کند که ایران در آنها ذی‌نفع بوده است.

آقای ضراب در سال ۲۰۱۳ میلادی در ترکیه بازداشت شده بود. 

آن زمان او متهم بود که با رشوه به اعضای ارشد کابینه و مسئولان بانکی می‌خواسته به نفع ایران مبادله بانکی انجام دهد. 

آن پرونده بعد از عوض شدن چند دادستان و قاضی و مامور پلیس، بسته اعلام شد.


بعضی منابع گفته‌اند که او با بابک زنجانی، بازرگان ایرانی در زمینه فعالیت برای دور زدن تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران همکاری داشت. 

بابک زنجانی بعدا به اتهام کلاهبرداری از دولت جمهوری اسلامی بازداشت، محاکمه و به اعدام محکوم شد اما حکم او هنوز اجرا نشده است.

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

The document you see on the image is the order of the commander of the Tehran repressive force to all the units based in the city.

Based on this agenda, the mercenaries of the corrupt government Islamic Republic of Iran have been allowed to use firearms in the event of any protest movement against people by the regime.
This is a murder command.
The repressive force of the law, known to the world's famous police and guardians, should protect the lives of its citizens, by freeing their mercenaries, they allow them to murder Iranians who are protesting the corruption in the government and you have the important message that if you come to the streets in protest of corruption and torture and massacre, we will kill you.
Because, according to criminal Khomeini, maintenance of the system is obligatory.
A corrupt government that is so hideous that spend billions of dollars from the national treasury and popular capitalto the suppression of its people and the countries of the region, must be ov…

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

سندی که در تصویر میبینید دستور فرمانده نیروی سرکوبگر انتظامی تهران به همه یگانهای مستقر در این شهر است.
بر اساس این دستور کار ، مزدوران حکومت فاسد نظام جمهوری اسلامی اجازه یافته اند که درصورت بروز هرگونه جنبش اعتراضی از سوی مردم علیه رژیم ، از سلاح گرم استفاده کنند.
این دستور یک فرمان قتل است.
نیروی سرکوبگر انتظامی که به ظاهر و تعریف شناخته شده پلیس در سراسر جهان ، میبایست حافظ جان شهروندان باشد ، با آزاد گذاشتن دست مزدوران چکمه پوش خود انها را مجاز به قتل ایرانیان معترض به فسادهای موجود درلایه های حکومت میکنند و این پیام مهم را در خود دارد که اگر در اعتراض به  فساد و شکنجه و کشتار به خیابانها بریزید شما را خواهیم کشت.
چرا که به گفته خمینی دجال، حفظ نظام از اوجب واجبات است.
حکومت فاسدی که انقدر وقیح هست که میلیاردها دلار از خزانه ملی و سرمایه مردمی را صرف سرکوب مردم خود و کشورهای منطقه میکند باید سرنگون کرد.
اکنون چهل سال است که کشور ما به اشغال این ملایان جنایکتارخونخوار و اسلام تحمیلی در آمده است .
هنوز باورش برای برخی سخت است که درک کنند کشور ما به معنای واقعی کلمه از سوی بنیادگرایان الله…

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1

گزارش شماره یک درباره یکی از خائنین به ملت ایران
 همانطور که ملت بزرگ و شریف ایران زمین میدانند یکی از خطرناک ترین و فاسدترین گروه های تروریستی که سالیان سال در سطح جهان وایران به فعالیتهای غیر انسانی و جنایتکارانه مبادرت می ورزند و با افکار و عقاید بیمارگونه خود جانهای جوانان ایران زمین را می آلایند، گروهک تروریستی مجاهدین خلق می باشد.
جنایات آنان طی سالیان گذشته بر همگان آشکار بوده و چه خانواده هایی که فرزندان عزیز خود را که توسط اعضای این گروه شستشوی مغزی داده شدند ، از دست داده اند و دیگرانی که طعمه شکارچیان بی رحم این گروه تروریستی قرار گرفته اند.
اما خانواده هایی هستند که همچنان نسل اندر نسل به این سازمان تروریستی وفادارند و ایدئولوژی جنایتکارانه خود را به فرزندشان منتقل می کنند و همچنان در داخل و خارج ایران به ترویج افکار مسموم آنها و همچنین فعالیتهای تروریستی مشغول می باشند.
در اینجا به معرفی یکی از این خانواده ها و تشریح فعالیتهای آنها از سالهای آغازین انقلاب ایران تا کنون  خواهیم پرداخت:
مصطفی و جعفر مهیمنی و یکی از خواهرانشان مرضیه مهیمنی ساکن شهرستان بابل در استان مازندران در س…