درگیری روسیه با اسراییل در صورت تکرار تجاوز به سوریهنماینده دائم سوریه در سازمان ملل با بیان این که بعید نیست در صورت تکرار تجاوزگری دولت اسراییل، روسیه با آن درگیر شود؛ پاسخ نظامی کشورش به تجاوز این رژیم را تکان دهنده توصیف کرد که قواعد بازی را تغییر داده است.


بشار الجعفری در گفتگو با تلویزیون سوریه در خصوص حمله اخیر جنگنده های اسرائیلی به تدمر اظهار داشت: « اسرائیلی وارد صحنه شده است؛ زیرا احساس کرده که نبرد ما علیه تروریسم داعش به پیروزی بزرگی علیه تروریسم در تدمر و حلب بدل شده است».

وی با تأکید بر اینکه پاسخ نظامی سوریه، پاسخ مناسبی به تجاوز اسرائیل است، این پاسخ را تکان دهنده توصیف و تصریح کرد که قواعد بازی را تغییر داده است.

این مسئول سوری با شاره به ناراضی بودن مسکو از این اقدام اسرائیل، خاطر نشان کرد که بعید نیست در صورت تکرار حملات اسرائیل به سوریه، درگیری میان مسکو و تل آویو صورت گیرد.


سوریه هیچ اطمینانی به ترکیه ندارد

وی در ادامه با تأکید بر این که سوریه از نظر اخلاقی و سیاسی هیچ اطمینانی به ترکیه ندارد، خاطرنشان کرد، بر این باور است که آنکارا از نظر تاریخی همیشه علت مشکلات منطقه بوده است.

به گزارش خبری، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل، گفت که دمشق در مذاکرات آستانه هیچ تعاملی با طرف ترکیه ای نداشته است.

الجعفری مذاکرات آستانه را مثبت ارزیابی کرد و افزود که دولت جدید آمریکا هنوز در خصوص سیاستهای خود در قبال سوریه به ارزیابی نهایی نرسیده است.


نماینده سوریه می گوید کشورهای حامی تروریسم پیش از آغاز مذاکرات ژنو از تروریسم به عنوان اهرم فشار استفاده می کنند و اراده ای برای حل سیاسی بحران سوریه ندارند.

Comments

Popular posts from this blog

Iran Killing Command: The use of firearms in dealing with protesters

ایران فرمان قتل : دستور استفاده از سلاح گرم در برخورد با معترضان

مائده مختار زاده یکی از اعضاء فعال گروهک تروریستی سازمان مجاهدین خلق در ایران_قسمت 1