نانسی پلوسی خواهان استعفای وزیر دادگستری ترامپ شدنانسی پلوسی، از اعضای ارشد حزب دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا، از جف سشنز، وزیر دادگستری، خواسته است تا استعفا دهد.

این درخواست خانم پلوسی پس از آن مطرح شد که گفته شده است ظاهرا آقای سشنز دو ملاقات خود را با سفیر روسیه در آمریکا و در جریان کارزارهای تبلیغات انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، اعلام نکرده است.

خانم پلوسی، وزیر دادگستری آمریکا را متهم به دروغگویی به کنگره کرده و گفته است که وی فرد مناسبی برای مقام وزارت دادگستری آمریکا نیست.

آقای سشنز هرگونه ملاقات با مقامهای روسیه و گفتگو با آنها در باره مسایل مربوط به تبلیغات انتخاباتی را تکذیب کرده است.

آقای سشنز به عنوان وزیر دادگستری آمریکا ناظر بر عملکرد پلیس فدرال آمریکا (اف بی ای ) است که در حال حاضر در حال بررسی اتهامات مربوط به دخالت احتمالی روسیه در انتخابات آمریکاست. 

دمکرات ها از قبل درخواست کرده اند که او رسما خود را از هرگونه نقشی در این تحقیقات کنار بکشد؛ درخواستی که احتمالا اکنون بالا خواهد گرفت.

این تحولات در حالی صورت گرفته است که پیشتر اعضای دمکرات و جمهوری خواه کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان کنگره آمریکا بر سر تحقیقات فراجناحی درباره نقش ادعایی روسیه در انتخابات سال گذشته آمریکا به توافق رسیده‌اند.

اعضای کمیته اطلاعاتی گفتند که این تحقیقات بر تماس‌ها میان ستاد مبارزات انتخاباتی دونالد ترامپ و مسکو متمرکز خواهد بود.


کاخ سفید هرگونه رفتار نامناسب در جریان انتخابات را تکذیب می‌کند.

Comments