Friday, March 17, 2017

دیدار مرکل و ترامپ امروز در کاخ سفیددونالد ترامپ امروز (جمعه) میزبان صدراعظم آلمان در کاخ سفید است.

به گزارش خبری به نقل از خبرگزاری رویترز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در اولین دیدار دوجانبه‌اش با آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان در کاخ سفید درباره بودجه ناتو و روابط با روسیه گفت‌وگو خواهد کرد.

مقامات آلمانی اعلام کردند: مرکل برای این دیدار با دقت خود را آماده کرده است تا به ترامپ برای ارائه تضمین در جهت حمایت از اتحادیه اروپا و تعهد این کشور برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی فشار وارد کند.

در همین راستا یک مقام ارشد دولت ترامپ با اشاره به این دیدار دوجانبه اعلام کرد: رئیس‌جمهور بسیار علاقه‌مند به شنیدن دیدگاه‌های صدراعظم آلمان درباره نحوه برخورد با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه است.

اگرچه دونالد ترامپ در دوران کمپین انتخاباتی‌اش و اوایل ریاست جمهوری‌اش تمایل خود را برای گسترش روابط با روسیه اعلام کرد اما پس از رسوایی اخیر مبنی بر وجود روابط محرمانه میان برخی از اعضای دولت ترامپ با مسکو به نظر می‌رسد بهبود روابط روسیه و آمریکا چندان به واقعیت نزدیک نیست.

همچنین یک مقام آمریکایی اعلام کرد: در دیدار دوجانبه مواضع دولت ترامپ درباره مشارکت آمریکا در توافق پاریس درباره تغییرات آب و هوایی مورد گفت‌وگو رهبران آلمان و آمریکا قرار خواهد گرفت.

مرکل یکی از حامیان اصلی تلاش‌های بین‌المللی برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی است.


قرار بود این دیدار دوجانبه در روز سه شنبه گذشته انجام گیرد اما به دلیل وقوع طوفان زمستانی سفر مرکل به آمریکا به تعویق افتاد.

No comments:

Post a Comment

Note: Only a member of this blog may post a comment.