Thursday, March 16, 2017

اتحادیه اروپا: ۱۸۳هزار افغان در ۲۰۱۶ درخواست پناهندگی دادندگزارش تازه اتحادیه اروپا درباره میزان درخواست پناهندگی به این اتحادیه در سال ۲۰۱۶ نشان می‌دهد که ۱۸۳هزار شهروند افغانستان برای اولین بار تقاضای پناهندگی را در این مدت ارائه داده‌‌اند که بیشترین این درخواست را آلمان دریافت کرده است.

براساس این گزارش، تعداد شهروندان افغانستان که برای پناهندگی در ۲۸ کشور اتحادیه اروپا درخواست داده‌اند، نسبت به سال ۲۰۱۵ چندان تغییری نکرده اما در مقایسه با ۲۰۱۴، افزایش ۴۰۰ در صدی داشته است.

به گزارش اتحادیه اروپا، از مجموع ۱۸۳هزار درخواست پناهندگی شهروندان افغانستان در سال ۲۰۱۶، بیش از ۷۰ درصد آنها را آلمان دریافت کرده است.

شهروندان سوریه که بر اساس روال قانونی برای اول بار درخواست پناهندگی خود را ارائه داده‌اند، با ۳۳۴هزار درخواست در رده اول قرار دارند. 

این رقم برای عراقی‌های متقاضی پناهندگی ۱۲۷هزار بوده که در رده سوم قرار دارند.

شهروندان ایران با درج بیش از۴۰ هزار درخواست پناهندگی در سال ۲۰۱۶، جایگاه ۶ را در این فهرست از آن خود کرده‌اند.

در گزارش اتحادیه اروپا آمده است که در سال ۲۰۱۶، در مورد بیش از ۱.۱میلیون پرونده تصمیم‌گیری صورت گرفته که تنها به ۶۱ درصد از آن (۳۶۰۰۰۰پرونده) پاسخ مثبت داده شده است.

از این جمله، بیش از ۵۷ درصد از این تصمیم‌گیری‌ها در آلمان انجام یافته است.
  
با شدت گرفتن موج پناهجویان در سال ۲۰۱۵، دولت آلمان اعلام کرده بود که پناهندگان افغان‌ که در آلمان پذیرفته نشده‌اند، دوباره به افغانستان بازگردانده خواهند شد.


دولت‌های آلمان و افغانستان در اکتبر سال گذشته توافق‌نامه‌ای را برای برگرداندن پناهجویان رد شده امضاء کردند. 

از آن زمان، آلمان ماهی یک هواپیما به کابل می‌فرستد که مسافران آن اکثرا مردهای مجرد هستند.

در یک سال گذشته آلمان ۸۰ هزار پناهجو را به کشورشان برگرداند. 

پیش‌بینی شده که این رقم در سال جاری میلادی افزایش یابد.No comments:

Post a Comment

Note: Only a member of this blog may post a comment.